Ланцюгова реакція. Спад промислового виробництва в країні, який за минулий рік сягнув понад 13%, загрожує катастрофою стратегічним галузям. Це призвело до різкого скорочення споживання електроенергії, а отже і до зменшення видобутку вугілля.
«З такими темпами видобування всі шахти занепадуть, і, в такому випадку, їх доведеться закривати. Але що тоді, в Росії — країни-агресора, купувати вугілля в два рази дорожче?», — сказав голова незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.
За словами гірників, якщо шахти закриються — тисячі людей опиняться на вулиці й цілі міста залишаться без джерел наповнення бюджетів, зокрема і на Львівщині.
«Що стосується підприємств ДП «Львіввугілля», то їхня робота є дуже важливою, оскільки це є енергетична безпека країни. Підприємства розташовані в Сокальському районі і вони формують левову частку по ПДФО - податку на доходи фізичних осіб. Відповідно, це є місцеві бюджети для міста Червонограда і для Сокальського району», — розповів заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський.
Експерти ж попереджають і про техногенні небезпеки, через те, що електростанції стоять незавантажені.
«Ситуація загрозлива з точки зору технологічного стану обладнання. Вони не можуть не лише зробити модернізацію, техпереоснащення, а й забезпечити поточну експлуатацію цього обладнання», — зазначив екс-міністр палива та енергетики України Іван Плачков.
Фахівці кажуть, що проблему міг ви вирішити експорт електрики. Це одночасно завантажило б роботою ТЕС та вугільні підприємства, а українська економіка отримала б валютні надходження.