Спецслужби ФРН звинуватили російських хакерів у зламі серверу бундестагу

18:46, 11 грудня 2016

Спецслужби ФРН вважають, що російські хакери передали Wikileaks документи, здобуті ними в результаті хакерської атаки на сервер бундестагу навесні 2015 року. Про це написала німецька газета Frankfurter Allgemeine Zeitung.

«Опубліковані Wikileaks документи слідчої комісії у справі АНБ (Агентства національної безпеки США, - ред.), за даними органів безпеки, отримані, ймовірно, в ході російської кібератаки на бундестаг», - йдеться в статті.

Мова йде про 2400 документів, оприлюднених 2 тижні тому, з грифом «для службового користування», які не представляють дійсно секретні дані (такі зберігаються в спеціальному приміщенні бундестагу в неоцифрованому вигляді). Німецькі спецслужби «з високою часткою ймовірності» припускають, що вони були зняті з сервера парламенту в період між весною 2014 і січнем 2015 року. На користь такого припущення говорить те, що жоден документ більш пізнього періоду не був представлений публіці.

Раніше німецькі спецслужби заявляли про те, що мають «явні докази», які вказують на авторство російських кібершпигунів в травневих хакерських атаках на німецький парламент у 2015 році, які стали найтривалішою акцією такого роду.

Комітет бундестагу займається розслідуванням шпигунського скандалу - масштабного стеження АНБ за німецькими чиновниками. В останні тижні і дні німецькі політики і фахівці дедалі частіше висловлюють побоювання з приводу можливих спроб російських спецслужб за допомогою хакерів вплинути на хід виборів в бундестаг, які відбудуться восени наступного року.