Спілка багатодітних сімей вимагає скасувати «пільгові» години у львівських маршрутках

18:39, 11 березня 2015

Громадські організації, які захищають права пільгових категорій, обурені рішення виконкому Львівської міської ради про обмеження проїзду пільговиків у транспорті. Із листами в міську раду, ЛОДА та прокуратуру вже звернулись представники Спілки багатодітних сімей Львівщини «Щаслива родина».

«Це рішення виконкому може задовольнити пенсіонерів, може задовольнити таку категорію як діти війни, яким треба на ринок з'їздити і до лікарні, але наші діти позбавлені основного - права на здобуття освіти», - наголосив заступник голови «Спілки багатодітних сімей Львівщини» Петро Галущак.

Родини, які входять у спілку, виховують школярів та студентів. Вони ж мають бути на заняттях з 9:00 і повертаються додому вже після 16:00. Чимало з родин серед них є малозабезпеченими.   

Тож Галущак каже, якщо не вдасться відстояти право на безкоштовний проїзд, члени організації вийдуть на пікет.  

Обурюються нововведенню у Львівській обласній організації Українського товариства сліпих. Його голова Любов Кукуруза сподівається, що справа владнається мирно: або рішення скасують, або залишать пільговий проїзд окремим категоріям. Інакше - доведеться судитись. За її словами, така практика не законна, не зручна і принизлива.

«У незрячої людини в такому випадку залишається два варіанти. Перший, коли більш самостійна людина заходить в маршрутку. Ти одразу привертаєш до себе увагу половини автобуса. Ти витягуєш з кишені купюру невідомого номіналу, ти мусиш запитатися в когось, яка є купюра, мусиш комусь передати, не бачачи перед собою, кому ти передаєш. Другий варіант. Якщо людина їде із своїм супроводжувачам. Доводиться тоді платити і за себе, і за людину, яка тебе супроводжує», - пояснила Кукуруза.

Звичайні пенсіонери також болюче сприймають нововведення. Водії скаржаться, як тільки нагадують про оплату, здіймається скандал. Літні люди ж воліють вперто не платити, або чекають на зупинці до 10:00.

«Мені дочка сказала вчора, що до 10:00 їздити пенсіонерам не можна. Ось ми і чекаємо. Я не маю за що платити. У мене пенсія лише 17 березня», - обурюється пенсіонерка пані Валентина. 

Тим часом керівники підприємств-перевізників закликають своїх водіїв не брати грошей із інвалідів по зору, осіб, які їх супроводжують, а також дітей з багатодітних сімей. 

Як повідомляв ZAXID.NET, відповідно до рішення виконкому Львівської міськради, з 11 березня до 1 червня львів’яни зможуть користуватись пільговим проїздом у громадському автотранспорті з 10:00 до 16:00.