Список нових міністрів уряду Тимошенко

14:52, 25 червня 2009

Найближчим часом прем'єр Юлія Тимошенко планує заповнити вакантні місця у своєму уряді, а також при урядових структурах. У ЗМІ вже з'явилися імена можливих кандидатів на основні посади.

З принципу підбору кандидатів можна зробити висновок, що прем'єр має намір догодити як своїм прихильникам, так і політичним конкурентам, щоб убезпечити власне місце у владі.

Головний претендент на Мінфін - Федір Ярошенко, сьогодні один з десяти заступників у Державній податковій адміністрації. Це рішення має стати компліментом у бік Партії регіонів - Ярошенко є близькою людиною до Миколи Азарова, керівника виборчого штабу Віктора Януковича.

А щоб Банкова була задоволена, на посаді першого заступника в Мінфіні має залишитися нинішній в.о. міністра Ігор Уманський, людина Олександра Шлапака - головного економіста Секретаріату Президента.

Кандидатура Сергія Тігіпка на цю посаду, після його наміру йти у президенти, більше не розглядається.

У Міністерстві транспорту найближчим до прем’єра з числа нинішніх заступників є Олександр Давидов - її колишній пілот, коли Тимошенко була власницею кількох літаків Як-40, об’єднаних в авіакомпанію "ЄЕС-Авіа". Однак призначення Давидова на Мінтранс не вирішує проблему вгамування апетитів спонсорів БЮТ.

Тому претендентом №1 на посаду міністра транспорту став Таріел Васадзе, власник "АвтоЗАЗу". За словами джерел, принципове рішення про його висунення було ухвалено 23 червня.

Васадзе уже пропонувався на посаду міністра транспорту наприкінці 2007, коли тільки формувався нинішній Кабінет міністрів, але в останній момент він взяв самовідвід - Васадзе не хотів кидати бізнес, який був на підйомі, але через фінансову кризу попит на "Ланоси" серйозно впав.

Як інформує "Українська правда", тому у Васадзе є час попрацювати на державу та поправити матеріальний стан. Залишається питання, чи погодиться він відмовитися від депутатської недоторканості перед виборами президента.

Крім того очікується, що одним з найперших буде проголосовано призначення голови Антимонопольного комітету. На це місце йде ставленик Олександра Третьякова з фракції НУ-НС - його бізнес-партнер і однокласник Володимир Каретко.

Востаннє Третьяков так вдало зміг просунути Каретка в 2006 році - на посаду голови наглядової ради "Укрнафти", яка перебуває в оперативному управління Ігоря Коломойського.

Нарешті наближається момент розплати і для Юрія Костенка. Саме його депутат дав вирішальний голос для того, щоб наприкінці 2008 року вдалося створити коаліцію БЮТ, НУ-НС і Блоку Литвина та залишити Тимошенко прем’єром.

Але за цю благодійність Костенко нічого не отримав. Однак зараз знову пообіцяли, що в разі ухвалення кадрових рішень його однопартієць Олександр Клименко точно стане міністром вугільної промисловості. Нинішній же міністр Віктор Полтавець - головний претендент на звільнення з чинного Кабміну.

Ще одне кадрове рішення, яке планується ухвалити - це призначення віце-прем'єром ректора "Київського політехнічного інституту" Михайла Згуровського.

Ну і традиційно в списку претендентів на віце-прем'єра залишається Віталій Гайдук.

Крім того прем’єр поновила діалог з В’ячеславом Кириленком і Віктором Балогою, до підгруп яких входять, відповідно, 18 та 7 депутатів. Їх може вистачити, щоб взагалі не звертатися до комуністів. Тому Тимошенко всіляко обробляє цих двох на предмет якщо не входження до коаліції, то хоча би дотації голосів.

І тому прем’єр начебто пообіцяла Кириленку - якщо група "За Україну" покриє дефіцит при призначенні міністрів фінансів та транспорту, то вона не чіпатиме міністрів культури та освіти.