Cпівдоповідачі моніторингового комітету ПАРЄ Маїліс Репс і Марієтта де Пурбе-Лундін прибудуть в Україну 15-16 квітня, а не на початку квітня. Однак у цьому немає нічого дивного, повідомив журналістам генеральний секретар ПАРЄ Войцех Савицький.
Відповідаючи на запитання про те, чи перешкоджала українська влада якимось чином організації цього візиту, він сказав: "Візит відбудеться, його дату узгоджено. І я не знаю, звідки пішли ці чутки і чому така інформація з'явилася в українських ЗМІ. Що відбулося насправді - це те, що орієнтовну дату візиту доповідачів, яку озвучували спочатку - 4-5 квітня, перенесено".
За його словами, згідно з процедурою ПАРЄ, для здійснення моніторингової місії в країні, мета якої полягає в підготовці доповіді для Асамблеї, необхідно узгодити дату візиту з офіційними державними органами країни, до якої їдуть доповідачі ПАРЄ. Зі свого боку, доповідачі мають запропонувати дату, коли вони могли б здійснити такий візит, оскільки доповідачі мають свої власні зобов'язання в рамках діяльності в своїх національних парламентах.
"Необхідно також врахувати те, що країна, куди їдуть доповідачі, має належним чином підготуватися до такого візиту", - зазначив В.Савицький, пояснивши, що попередню дату візиту було перенесено тому, що українська сторона про це попросила.
Таким чином з'явилася нова дата візиту, але в цьому ПАРЄ не вбачає нічого дивного чи підозрілого, наголосив генсек.
На запитання, чи обговорюватиме проблеми візиту до України доповідачів Моніторингового комітету президент ПАРЄ Жан-Клод Міньйон, який наразі перебуває в Києві з офіційним візитом, під час зустрічі з президентом Віктором Януковичем, В.Савицький зазначив: "Це не проблема. Однак я не можу говорити, чи йтиметься про це під час переговорів пана Міньона з президентом України".
Раніше у Міністерстві закордонних справ України назвали безпідставною інформацію про затягування візиту співдоповідачок ПАРЄ в Україну.
"Інформація про те, що Україна нібито зволікає із рішенням про узгодження дати візиту співдоповідачок ПАРЄ - не має під собою жодних підстав", - повідомив "Інтерфакс-Україну" в.о. директор департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс, коментуючи інформацію ЗМІ.
За його словами, ПАРЄ звернулася до української сторони з пропозицією організувати візит 3-4 або 15-16 квітня поточного року.
Він зазначив, що секретаріат Верховної Ради, виходячи з необхідності змістовного наповнення візиту і з урахуванням графіків керівництва держави і парламенту, запропонував провести цей візит 15-16 квітня, на що в ПАРЄ відповіли згодою.
"При цьому важливо мати на увазі, що 3-4 квітня припадають на сесійний тиждень, а тому, з урахуванням важливості персонального голосування депутатів, їхня участь у заходах за участю представників ПАРЄ була неможливою", - зазначив він.