Співпраця Львова і Сербії розпочнеться із вивчення української мови

17:10, 8 травня 2007

Сьогодні, 8 травня, у Львівській ОДА відбулася зустріч керівництва Львівщини - Петра Олійника, Мирослава Сеника та їх заступників із представниками Української національної ради Сербії. Під час зустрічі було обговорено майбутній протокол про співпрацю між Національною радою та Львівською ОДА.

Голова Української національної ради Сербії Мирослав Калинюк наголосив на важливості цієї угоди. "Для нас це дуже важливою Ми маємо надію, що цим протоколом буде передбачено можливість приїзду наших дітей до Львова, аби вони тут вивчали свою рідну мову. У нас немає достатньої кількості українських підручників, книжок, викладачів. Дуже багато українців у Сербії асимілювалися. Офіційно в Сербії налічується 5500 українців. Хоча їх значно більше. До наших факультативів з вивчення української мови приходить 120 дітей", – додав він.

Своєї чергою голова Львівської ОДА Петро Олійник наголосив на важливій ролі Львівщини у підтримці українців в інших країнах. "Коли до нас приходить якийсь закордонний інвестор, ми у першу чергу питаємо, які у нього відносини з українською громадою", – зазначив він.

Найбільші осередки українців у Сербії розташовані у Новому Саді, Вербасі, Сремській Мітровіці, Інджії, Кулі.

"Нашу Раду було створено 2003 року, відтоді ми маємо можливість пропагувати нашу мову для українців. У кожному з вище перелічених центрів у нас є україномовні теле- та радіопрограми, Рада відновила видавництво газети "Рідне слово"", – додав член Української національної ради Сербії, директор видавництва "Рідне слово" Євген Кулеба.

Він повідомив, що у Сербії вийшли сербською переклади творів Олександра Довженка "Україна у вогні", Олександра Ірванця "Рівне/Ровно", доповнений переклад "Кобзаря", готуються до друку українські байки, твори репресованих письменників.

Протягом наступних двох днів, представники Національної ради відвідають Тернопіль та Бучач, звідки походить більшість українців Сербії.