Федерації гандболу, художньої гімнастики, плавання, самбо, армреслінгу та інші закликають міську владу врахувати їхню думку при вирішенні питання оновлення спорткомплексу.
Підтримка базується на конструктивному діалозі спортивних федерацій з ініціаторами реконструкції на вул. Мельника, 18. Зараз вносяться побажання та пропозиції, які приведуть цей комплекс до сучасних спортивно-технічних норм.
Федерації виокремлюють головну проблему – відсутність у Львові майданчика для проведення змагань європейського рівня з видовищних видів спорту. Про це йдеться у їхніх зверненнях до міського голови Андрія Садового.
«Наша Федерація щорічно проводить до 18-ти змагань обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів з великою чисельністю спортсменів і на жаль не має великого паркетного залу для їх проведення. Відтак, повідомляємо, що члени нашої Федерації підтримують реконструкцію Палацу спорту «Україна», – йдеться у зверненні Львівського обласного осередку Всеукраїнської Федерації Танцювального Спорту.
Також, у зверненнях федерації наголошують на необхідності відновлення спортивної інфраструктури міста та важливість підтримки для інвесторів, які вкладають значні кошти у спортивно-соціальні неприбуткові проекти.
Зокрема Львівська обласна федерація плавання очікує на два нові басейни, які передбачені проектом оновлення спорткомплексу «Україна».
Одним із об’єктів, де зможуть тренуватися юні спортсмени, плавці для гідного представлення нашого міста та області на спортивній арені є Палац спорту «Україна». У проекті реконструкції даного комплексу передбачено будівництво двох нових сучасних басейнів для дорослих та дітей. Просимо Вас врахувати нашу думку та офіційну позицію при вирішенні питання щодо реконструкції палацу спорту «Україна», – сказано у зверненні федерації.
Водночас, перспективу оновлення тенісної бази, а саме спорудження 6 кортів з сучасним покриттям коментують Міжнародна тенісна академія та Національна федерація тенісу України. У листах організацій йдеться про особливості хардових тенісних кортів, які зараз використовують для проведення міжнародних змагань.
«Міжнародна тенісна академія (МТА) – сучасний багатофункціональний комплекс, інфраструктуру якого складають 32 тенісні корти із різноманітним професійним покриттям фітнес-клуб зі спортивним басейном, онлайн-школа з кампусом, центр фізичної реабілітації, готель, літня тераса з відкритим басейном. У МТА є 9 хардових кортів, з яких 4 корти з покриттям Premier Court (США) та 5 хардових кортів (Італія). Навчання дітей в МТА проводиться на кортах з покриттям «Хард». Також частина кортів розміщена на 2-3 поверхах спортивних будівель», – йдеться у листі від МТА.
Також МТА зауважила, що при проектуванні спортивних споруд, зокрема тенісних кортів, потрібно керуватися ДБН В 2.2-13-2003 «Спортивні та фізкультурно-оздоровчі споруди», а також дотримуватися санітарно-гігієнічних вимог до освітлення, опалення, вентиляції тощо.
Національна федерація тенісу України наголосила на тому, що при побудові кортів хардове покриття має бути сертифіковане Міжнародною федерацією тенісу (ITF) та мати декілька пом’якшувальних шарів прорезиненого матеріалу (cushion). Також варто врахувати орієнтацію «північ-південь».
«Більшість тенісних змагань у світі відбувається на тенісних кортах із хардовим покриттям. Тому, звичайно, можливе проведення змагань на хард-кортах серед будь-яких вікових категорій, як національних, так і міжнародних», – сказано у листі Національної федерації тенісу України.
Перелік федерацій, які висловили підтримку реконструкції Палацу спорту «Україна»:
Львівська обласна федерація тенісу України;
Національна федерація тенісу України;
Федерація художньої гімнастики Львівської області;
Львівська обласна федерація гандболу;
Федерація дзюдо та самбо міста Львова;
Львівська обласна федерація САМБО;
Федерація регбі Львівщини;
Львівська обласна федерація плавання;
Клуб професійних видів єдиноборств «Юніон»;
Львівськй обласний осередок Всеукраїнської Федерації Танцювального Спорту;
Львівська обласна федерація армреслінгу.