Володимир Грабінський ― міжнародний майстер спорту із шахів, ФІДЕ сеньйор тренер. Він виховав десятьох міжнародних майстрів спорту, олімпійського чемпіона Андрія Волокітіна і шахову принцесу Наталю Буксу. А ще у шахи грають його дружина Мирослава та донька Аня.
Міжнародний гросмейстер серед жінок Мирослава Грабінська на шахи потрапила випадково.
«Я хотіла стати співачкою, зайшла на співи. А там була російськомовна викладачка, якась така груба. Ми вийшли зразу, як тільки зайшли. А навпроти були шахи, кабінет. І тато мене завів туди», ― розповідає дружина.
Так один день визначив долю Мирослави. Шахи стали її життям. Завдяки ним жінка об’їздила півсвіту і познайомилася із майбутнім чоловіком, тоді ще її тренером.
Мирослава каже: «З чоловіком тяжко грати. Він знає, що я більше практик. І «сушить» позицію». Володимир додає: «Здібності в дружини, напевно, все-таки кращі. Але я більше знаю про шахи. І тому стараюсь її десь підловити на знаннях. А вона потім викрутитися, обхитрити, обіграти мене».
Їхня активна і непосидюча донька Аня шахи полюбила не одразу. Але з часом вподобання змінилися. Тепер інтелектуальною грою захоплюється, бо вона допомагає у школі. А ще завдяки грі багато мандрує. Побувала в багатьох містах України, була у Польщі та Об’єднаних Арабських Еміратах».
Улюблена забавка Ані ― нові санчата, які подарував тато. Дівчинка розповідає: «В мене ніби все життя змінилось. Ними можна об’їхати будь-яке дерево».
Свій розум Аня вміє правильно застосовувати. Володимир Грабінський згадує: «Вона вступала влітку в три дуже сильні гімназії. Не очікував, що вона навіть в одну пройде. Тому сміливо пообіцяв, що за кожну школу я купую їй «лего». Несподівано виявилось, що вона вступила в усі три. Тому довелося купляти. Щоправда, провели перемовини,щоб три «лего» не купувати. Замінили один на ровер».
Зараз Грабінські беруть невелику перерву. А коли Михайлик трохи підросте, поїдуть на змагання великою шаховою сім’єю.