Спостерігачі розповіли про перебіг ініційованого Зеленським опитування

Учасникам всенародного опитування від президента дозволяють заповнювати необмежену кількість анкет

12:40, 25 жовтня 2020

Спостерігачі громадського руху ЧЕСНО розповіли, як в Україні проходить всенародне опитування, яке ініціював президент Володимир Зеленський. За їхніми словами, волонтери, які проводять опитування, не знають, з якою соціологічною службою працюють і дозволяють забирати людям опитувальники на згадку.

За повідомленням руху ЧЕСНО, один громадянин може взяти участь в цьому опитуванні необмежену кількість разів і це жодним чином не контролюється. Більшість тих, хто проводять опитування, переконують, що є волонтерами, але назвати соціологічну службу, для якої проводять опитування, не можуть.

Один з тих, хто проводить опитування зізнався, що у Харкові за це платять тисячу гривень. Натомість у Херсоні ті, хто проводять опитування, активності не проявляють, дозволяють забирати листівки у необмеженій кількості. Пояснюють, що працюють за невеликі гроші, а тому не напружуються.

Деякі волонтери не показують жодних документів. Крім того, Облік опитуваних не ведеться і кожен може проголосувати «хоч кільканадцять разів».

«У Хмельницькому можна вкидати заповнені бланки для опитувань по кілька разів одному й тому ж виборцю. Той, хто проводив опитування не заперечував і сказав, що йому для статистики така технологія згодиться», – повідомили спостерігачі руху ЧЕСНО і на підтвердження своїх слів опублікували відео, як один учасник відповідає на п’ять запитань від президента сім разів.

За інформацією спостерігачів, на пропозицію пройти опитування погоджуються не всі. Волонтери з анкетами розповіли, що молодь краще поінформована про це опитування, але всі не розуміють п’яте запитання про Будапештський меморандум, а в опитувальнику є можливість відповісти лише «так» або «ні».

На самих анкетах немає жодних вихідних даних чи порядкових або серійних номерів.

Фото руху ЧЕСНО

Нагадаємо, опитування, яке ініціював Зеленський, проходить паралельно з місцевими виборами. Волонтери пропонують пройти його біля виборчих дільниць. Саме опитування не має юридичної сили, але президент запевнив, що використає отримані відповіді для розробки законопроектів.