Відкриття кримінального провадження проти ректора Національного університету податкової служби Петра Мельника може свідчити, що процеси витіснення слабших у владному конгломераті готуються вийти на новий рівень, висловив думку політолог Олександр Крамар.
Він відзначає, що Мельник належав до політичних «важковаговиків» та утримувався на посаді ректора податкового університету незалежно від зміни президентів, прем’єрів та керівників податкової служби, пише Тиждень.ua.
«Слідство поводиться досить наполегливо, і це може свідчити, що арешт не був просто ініціативою правоохоронців і що його санкціоновано у високих владних кабінетах, контрольованих «Сім’єю». Обидва відомства, які взяли участь у затриманні Мельника, очолюють її ставленики: Віталій Захарченко – МВС, та Олександр Клименко – Міндоходів», - зазначає експерт.
За його словами, відкрите раніше провадження проти керівників податкового університету щодо нецільового використання коштів, виділених до Євро-2012, а також поновлення справи проти племінника ректора вказує, що арешт Мельника – не випадковість.
«Справу Мельника в такому випадку можна розглядати як рецидив чергового витка внутрішньовидової боротьби у владному конгломераті, де сильніші й більш організовані поволі витісняють старших і розпорошених», - вважає Крамар.
«Маємо майже неприхований конфлікт «Сім’ї» і так званої газової групи, який, за інформацією джерел, може бути відповіддю главі Адміністрації Президента Сергієві Льовочкіну за нібито сприяння в підіграванні бунтам проти міліції з метою посадити в крісло очільника МВС замість Захарченка свою людину», - додав він.
«В такому разі можна очікувати продовження протистояння, що підтвердить або спростує відповідну версію», - підсумував Крамар.
Нагадаємо, 27 липня ректора Податкового університету Петра Мельника затримали за одержання 120 тис. грн хабара.
Згодом в його кабінеті знайшли ще $30 тис.
Печерський райсуд обрав для нього міру запобіжного заходу у вигляду домашнього арешту.