За фактом убивства Георгія Гонгадзе порушено п’ять кримінальних справ, також є окрема кримінальна справа стосовно Миколи Мельниченка. Захист постраждалої сторони вважає, що таке подрібнення справи шкодить слідству.
Як заявив 2 вересня генеральний прокурор України Віктор Пшонка, перша справа стосується безпосередніх виконавців, які вже засуджені. Справа Олексія Пукача – зараз у суді. А матеріали щодо Юрія Кравченка відправили на дорозслідування. І п'ята справа - узагальнена - про можливих замовників і організаторів вбивства. Леоніду Кучмі інкримінують перевищення службових повноважень. Матеріали його справи прокуратура прагне передати до суду, втім лише після того, як Кучма прочитає всі 99 томів справи.
Адвокат вдови вбитого журналіста Мирослави Гонгадзе Валентина Теліченко переконана, що розділення справи Георгія Гонгадзе на кілька дрібних шкодить ефективності судового та досудового слідства, а в окремих випадках його унеможливлює. «Як можна ефективно розглядати справу обвинувачення Кучми окремо від справи Кравченка?», - дивується Теліченко.
За її словами, слідче управління Генпрокуратури маніпулює законом і прикривається необхідністю скоріше завершити цю справу і відправити до суду, аби унеможливити «глибше копання» у всьому. Адвокат потерпілої сторони не розуміє, чому генпрокуратура зволікає з порушенням кримінальної справи проти Володимира Литвина. «Комусь вигідно спекулювання цієї справою», - наголосила Валентина Теліченко в коментарі Deutsche Welle.
Натомість у п’ятницю Микола Мельниченко опублікував на своєму сайті аудіозаписи розмов колишнього Президента України Леоніда Кучми з тодішнім керівником Адміністрації президента Володимиром Литвином і екс-главою МВС Юрієм Кравченком та іншими посадовцями стосовно Георгія Гонгадзе.
Мельниченко також заявив, що не збирається виконувати рішення суду і вибачатися перед спікером Верховної Ради Володимиром Литвином, якого він звинуватив у причетності до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Він порадив спікеру прийти з повинною і сісти у в'язницю.