«Справа Савченко» продемонструвала подвійні стандарти Банкової

16 березня

В одному з останніх своїх дописів В. Уколов (який, як він сам визнає, «співпрацює з Адміністрацією президента»), послав суспільству кілька меседжів у зв’язку із затриманням Рубана і звинуваченнями на адресу Савченко.

Передусім, він висловив здивування з приводу того, що значна частина коментаторів цих подій не лише не вірить повідомленням влади про попереджений теракт у ВР, але замість висловлення подяки владі за це кинулись її звинувачувати. У цьому здивуванні пана Уколова вражає відірваність від реального життя. А воно полягає у тому, що цій владі вже практично ніхто не вірить. Вона настільки себе дискредитувала, що рівень довіри до неї – близький до нуля. А тому люди не вірять їй уже навіть тоді, коли йдеться про справжні і небезпечні події.

Політологу Банкової варто б знати, що верховна влада вже давно існує сама по собі і переважно для себе. Народ вона розглядає не як джерело влади (стаття 5 Конституції України), а як засіб для задоволення своїх інтересів. Але проблема влади у тому, що народ уже це прекрасно розуміє, а тому влада змушена вдаватися до все нових і нових технологій його одурманювання – у т. ч. за допомогою й спецоперацій.

Ще один меседж у зв’язку із висунутими ГПУ звинуваченнями на адресу Н. Савченко Банкова спрямувала на Ю. Тимошенко, якій Уколов подякував «за цього чудового народного депутата, якого вона привела в українську політику». Тут пан Уколов вочевидь злукавив і не один раз.

По-перше, він мав би подякувати Ю.Тимошенко передусім за себе – чудового «політолога, колишнього журналіста, екс-народного депутата ВР 6 скликання, який співпрацює з Адміністрацією президента». Адже своїй політичній (і не тільки) кар’єрі він багато в чому має завдячувати... Юлії Володимирівній Тимошенко. Бо саме з її благословення він (як пише Вікіпедія) був керівником департаменту виконавчого секретаріату політради партії Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» (лідер Юлія Тимошенко), очолював розробку реклами центрального виборчого штабу БЮТ на виборах і зрештою у 2007 р. став народним депутатом за списком БЮТ. То ж пану Уколову варто було б принагідно подякувати Ю.Тимошенко й за себе, а то якась людська невдячність виходить.

І заради справедливості за появу політично «феномену Савченко» пан Уколов мав би подякувати щонайменше ще двом суб’єктам: президенту України, який присвоїв Савченко звання «Герой України» і добре приклався до її суспільної героїзації та популяризації, а також провладним політтехнологам (напевно, собі у тому числі), які готували технології піару на феномені Савченко. Ми добре пам'ятаємо, як АП режисувала повернення Савченко в Україну з російської в'язниці, коли її прямо зі злітної смуги аеропорту «Бориспіль» забрав кортеж і відразу повіз на Банкову.

Напевно, усе це робилося з прицілом майбутнього використання Савченко для задоволення електоральних потреб БПП чи іншої провладної політичної сили. Але у процесі «роботи з Савченко» щось пішло не за сценарієм. Крім усього іншого, це є прикладом подвійних стандартів Банкової, які вже давно стали нормою її діяльності.

Оригінал

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Верховна Рада обрала 14 нових членів ЦВК
СБУ проводить обшуки в компанії «ПБС» та у ресторанах на Буковелі
Група праворадикалів захопила палац культури у Львові, щоб зірвати неіснуючі «фашистські заходи»
У Львові 71 будинок залишився без гарячої води
Петицію про будівництво сміттєпереробного заводу у Львові підтримав лише 31 депутат міськради
Верховна Рада підтримала поправки до Конституції щодо євроатлантичного курсу України
Львівська міськрада погодила договір про створення LEM Station на території старого депо
Медики назвали заклади, в яких мешканці Львівщини інфікувалися гепатитами В і С
До акції «Велосипедом на роботу» долучилася понад сотня львів'ян
Wizz Air вдвічі збільшить частоту виконання рейсів зі Львова до Гданська