Справа Щербаня не вплине на підписання угоди з ЄС, - експерти

14:51, 25 січня 2013

Експерти сумніваються в тому, що завершення Генпрокуратурою розслідування кримінальної справи про вбивство в 1996 році депутата Євгена Щербаня й підозра в його організації колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко спричинить зрив підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

"Я не думаю, що Європа відмовиться (від підписання угоди – ред.), якщо процес пройде більш-менш пристойно, привселюдно, я не думаю, що тут Європа буде ризикувати важливим заходом на 2013 рік", - сказав директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

На його думку, ЄС вигідне укладення такої угоди. "ЄС у кризі, і їм потрібна історія успіху... Якщо вони підпишуть угоду про асоціацію з Україною й зоною вільної торгівлі - це буде демонстрація успіху, що ЄС продовжує бути привабливим", - вважає експерт.

Його точку зору підтримав керівник Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Разом з тим, він зазначив, що тема можливого політичного переслідування екс-прем'єра з боку влади не буде знята з порядку денного лютневого саміту "Україна-ЄС".

"Але вони не стануть ризикувати, не стануть відмовлятися від завершення цієї лінії з Україною й хоча б доведення її до логічного фіналу у вигляді підписання угоди", - припустив він.

Він додав, що після підписання угоди необхідно буде ще пройти процедуру ратифікації всіма країнами ЄС, що, на його думку, завершиться не раніше 2015 року.

У свою чергу, директор Центру політичних досліджень і конфліктології Михайло Погребинський додав, що практично у всіх експертів немає сумнівів у тому, що угоду буде підписано незважаючи ні на що, однак, разом з тим, існують численні сумніви в тому, що її буде ратифіковано ЄС.

Нагадаємо, що 25 лютого у Брюсселі має відбутися саміт Україна-ЄС.

Додамо, що в ухвалених висновках Ради ЄС із питань зовнішньої політики, засідання якої на рівні міністрів закордонних справ відбулося в Брюсселі в грудня 2012 року йшлося, що угоду про асоціацію можуть підписати до листопада 2013 року, якщо українська влада продемонструє відчутний прогрес у вирішенні зазначених Європейським Союзом проблем.