Головного суддю у справі Сергія Стерненка ще у 2019 році Громадська рада доброчесності визнала таким, що не відповідає критеріям доброчесності та професійної етики.
Журналісти Depo.Одеса, зокрема, з'ясували, що суддя Віктор Попревич, який виніс рішення у справі Стерненка не присягав на вірність Україні. Суддівську присягу у 1992 році він складав СРСР, тобто уже неіснуючій державі.
З 1992 по 2015 рік Попревич працював у Київському районному суді Донецька. З 2003 року посада була закріплена за ним безстроково.
За інформацією журналіста Дениса Казанського, у 2009 році Попревич відзначився тим, що перед своїм будинком, вартістю у 2 млн доларів, виставив бюсти Леніна та Сталіна.
У 2012 році суддю підвищили до заступника голови Київського райсуду. Уже в 2015 році, після вторгнення Росії на Донбас, Попревича перевели з Київського суду Донецька до Приморського суду Одеси.
Вже того ж року Попревич закрив справу проти правоохоронця, який катував людей, знявши з нього усі обвинувачення. Старший сержант тоді ще міліції, «вибиваючи» зізнання, зламав чоловікові кілька ребер та відбив йому селезінку, яку потім довелося видалити.
Попревич закрив справу через термін давності злочину, а також через те, що «правоохоронець співпрацював зі слідством та дав щиросердне зізнання».
У 2017 році, розглядаючи справу пожежі у дитячому таборі «Вікторія», у якій загинуло троє дітей, попри вимоги прокуратури, звільнив з-під варти його директора Петроса Саркісяна.
Того ж року Попревич закрив гучну справу проти голови Окружного адміністративного суду Олега Глуханчука, якого спіймали за кермом автомобіля у нетверезому стані.
У 2019 році Громадська рада доброчесності визнала Віктора Попревича таким, що не відповідає критеріям доброчесності та професійної етики. Серед причин такого рішення було, зокрема, те, що суддя ухвалював сумнівні рішення, зловживав повноваженнями і вчасно не декларував своє майно.
Згідно з декларацією за 2019 рік, суддя має лише одну квартиру в окупованому Донецьку площею 42,4 м². Квартиру ж в Одесі Попревич винаймає з дружиною, хоча зареєстрований він в одному з одеських гуртожитків.
Увесь його дохід – це зарплатня за основним місцем роботи, 719 488 грн за рік.
Попри це у 2017 році НАЗК знайшло у декларації судді за 2015 рік недостовірні відомості. Тоді суддя «забув» задекларувати квартиру дружини в окупованому Криму та автомобіль Mercedes.
Нагадаємо, що 23 лютого Приморський районний суд Одеси засудив Сергія Стерненка до 7 років та 3 місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна. Активіста визнали винним у «викраденні Сергія Щербича з метою заволодіння його майном».
Сам Стерненко вважає справу політично вмотивованою.
Увечері в різних містах відбулися акції на підтримку Стерненка. У Києві акція супроводжувалася сутичками мітингувальників з правоохоронцями.