Головний лікар Городоцької районної лікарні, якого спіймали на хабарі, повернувся до своїх обов`язків. Після двох місяців домашнього арешту Яворівський суд навіть не відсторонив його від посади. До того ж його справу розглядає суддя, якого також підозрюють у корупції.
Після двох місяців домашнього арешту Яворівський суд не відсторонив підозрюваного у хабарництві головного лікаря Городоцької районної лікарні від посади. Сам суддя також попався на спробі підкупу.
Зустрітися з головним лікарем не вдалося, бо він виявився у відпустці. У відділі кадрів не знають, хто виконує обов'язки замість керівника. Городоцька лікарня – комунальний заклад районної ради. Та поспілкуватись з керівниками не вдалось, вони поїхали у відрядження. А от у Городоцькій райадміністрації розводять руками, вирішити це питання не в їхній компетенції.
«Я думаю, щоби зняти напругу в суспільстві, Городоцька районна рада мала би вийти на сесію з питанням щодо вирішення цього кадрового питання», – переконаний голова Городоцької райдержадміністрації Володимир Ременяк.
Після того, як городоцькі судді взяли самовідвід, справу взяв Яворівський суд. Проте він не задовольнив клопотання прокурора про продовження запобіжного заходу і відсторонення від посади. Суддя каже, усе через пізнє клопотання прокурора.
«Я питав прокурора, чи вручалось клопотання обвинуваченому. Якщо брати клопотання про відсторонення від посади чи клопотання про міру запобіжного заходу, воно повинно бути прокурором подано до початку судового засідання», – розповів суддя Яворівського районного суду Михайло Воробель.
Натомість прокурор подав клопотання лише у день підготовчого засідання. Тож, запевняє Михайло Воробель, він діяв лише за кримінально-процесуальним кодексом.
На таке рішення Яворівського суду прокуратура подала апеляцію. До того ж сам суддя Воробель попався на хабарі в $1 тис. і теж після піврічного відсторонення повернувся на роботу.
«Парадокс у нашому кримінальному проваджені полягає ще й у тому, що відносно цього судді розглядається також кримінальне провадження про отримання неправомірної вигоди у Рогатинському суді Івано-Франківської області. І яким чином цей суддя може перебувати на посаді і розглядати проводження про неправомірну вигоду – мені важко сказати», – розказав начальник по боротьбі з корупцією прокуратури Львівської області Юрій Грицко.
Справедливого покарання для лікаря і судді вимагає голова Львівської ОДА Олег Синютка. Він звернувся до вищої ради юстиції.
«Ми цю справу доведемо до логічного завершення. Я переконаний, що все закінчиться тим, що суддя, який виносив таке рішення, і з лікарем-хабарником будуть за руки сидіти на одній лаві підсудних», – запевнив Олег Синютка.