Президент Віктор Янукович закликає ВР об'єднатися в питанні просування України до Європи та просить не протиставляти євроінтеграцію співробітництву з Росією. Про це він заявив у вітальному слові під час урочистого відкриття третьої сесії ВР.
"Спроби протиставити співпрацю на європейському векторі та співробітництво з нашими стратегічними партнерами – Російською федерацією та країнами євразійського співтовариства – безпідставні", – заявив він.
"Успіх на Вільнюському саміті слід готувати. І значну роль в цьому процесі має зіграти ВР. Асоціація з ЄС потрібна не владі чи опозиції, вона потрібна Україні", – заявив Янукович.
"Це в першу чергу стимул до подальшого реформування, прискореної модернізації, підвищення соціальних стандартів", – пояснив Янукович.
"Маємо значно прискорити реалізацію програми реформ, зокрема завершити реформування судової системи, органів прокуратури та внутрішніх справ. Пропоную Верховній Раді якнайшвидше підтримати відповідний пакет законопроектів", – зазначив президент.
Крім того, за його словами, потрібно вжити всіх необхідних заходів для впровадження нового Кримінального процесуального кодексу, законодавства про адвокатуру та національного превентивного механізму проти тортур.
"Парламент має забезпечити прийняття законів, передбачених планом дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України", – зазначив також він.
"Завдання, які стоять перед Україною напередодні вільнюського саміту, складні і масштабні. Але в нас є і час, і сили, аби їх вирішити", – підсумував Янукович.
При цьому він додав, що, "на жаль, попередня сесія була радше часом втрачених можливостей. "Як наслідок, і ми втрачаємо темп реформ, який ми взяли ще у 2010-1012 роках", – зазначив він.
Нагадаємо, 10 грудня 2012 року Рада закордонних справ ЄС ухвалила висновки, у яких заявила про готовність підписати угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту "Східного партнерства", запланованого на листопад 2013 року, за умови прогресу у зміні виборчого законодавства, вирішенні проблеми вибіркового правосуддя та продовження реформ в рамках Порядку денного асоціації.
Днями Штефан Фюле заявив, що Верховна Рада відіграє вирішальну роль у тому, щоб підписання угоди про асоціацію стало можливим, адже в її компетенції – прийняття євроінтеграційних законів.
Додамо, країни Митного союзу Єдиного економічного простору (Росія, Казахстан, Білорусь) підтримали намір України стати спостерігачем у цій організації. Відповідний меморандум підписано 31 травня 2013 року в Мінську на засіданні глав урядів СНД за участю прем'єра Миколи Азарова.