Спрощена система оподаткування, збереження якої стало головною причиною припинення акцій протесту підприємців, зникне уже за декілька місяців. Таку думку висловила заступник Сергія Тігіпка у партії Сильна Україна Олександра Кужель, яка каже, що також причетна до створення Податкового кодексу.
"Це є просто відстрочення смерті. Ліквідація Держкомпідприємництва, ще більше мене в цьому впевнила. Останній тиждень всі політики Партії регіонів кажуть, що там тільки оптимізатори", - заявила Кужель, пише Радіо "Свобода".
У свою чергу, депутат від НУНС, член парламентського комітету з питань регуляторної політики та підприємництва Ксенія Ляпіна вважає, що Податковий кодекс потрібно доопрацювати, адже у ньому є багато неузгодженостей і суперечностей.
На її думку документ містить норми, що податківці зможуть трактувати на свою користь.
"В принципі має бути фіксований податок. Але однією з умов є сплата ринкового збору. Кодексом ринковий збір скасований. Тоді питання: як трактувати для 400 тисяч суб’єктів, які понесли заяви на сплату фіксованого податку. Половина областей приймає ці заяви, половина каже, що немає фіксованого податку", - зазначила вона.
"Треба це питання однозначно вирішити. Інакше на січень ці суб’єкти залишаться без фіксованого і без єдиного, будуть на загальній системі оподаткування", - зазначила Ляпіна.
А юрист Олександра Федотенко вважає, що законодавці зберегли у Податковому кодексі всі можливості для тиску на підприємців з боку податківців.
"Значно розширені підстави для позапланових перевірок. Податкові органи, маючи лише припущення, можуть прийти на позапланову перевірку", - відзначила вона.
"Крім того, Податковим кодексом закріплено повноваження органів державної податкової Служби вимагати підчас проведення перевірки не тільки фінансові документи, а й інші, а перелік цих документів не встановлений", - наголошує юрист.