США активізують розробку надзвукової зброї у відповідь на російську загрозу

Раніше стало відомо, що Росія створює ядерний підводний флот з гіперзвуковими ракетами, з яким наразі не можуть впоратися США.

08:14, 29 грудня 2018

США посилять дослідження в галузі надзвукових наступальних і оборонних озброєнь у відповідь на російські випробування ракетної системи з надзвуковим бойовим блоком Про це 28 грудня повідомляє «Голос Америки».

«Хоча США упродовж багатьох десятиліть були світовим лідером у сфері досліджень надзвукових систем, ми вважали за краще не використовувати ці знання для створення зброї. Ті, хто перетворює науку про надзвукові швидкості на зброю, створюють асиметрію у військовій сфері, і ми повинні вжити заходів у зв'язку з цим», - заявила речник Міноборони США Мішель Балданза.

Балданза зазначила, що розробці надзвукової зброї США приділять особливу увагу.

«Ми шукаємо варіанти зброї, що доправляється з землі, води і повітря, щоб створювати реальну загрозу для цінних, добре захищених цілей на відповідних відстанях, щоб ми могли гарантувати свою здатність домінувати на полі бою до 2028 року», - наголосила представник Пентагону.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Росія створює ядерний підводний флот з гіперзвуковими ракетами, з яким наразі не можуть впоратися США. Він буде приведений у боєготовність до 2024 року. Також відомо, що в серпні цього року Китай повідомив про перший запуск гіперзвукового літального апарата. За даними розвідки США, Росія зіткнулася з проблемами при виробництві серійного випуску гіперзвукової зброї, зокрема, ракет «Кинджал» і «Авангард», які в березні 2018 року презентував президент РФ Володимир Путін. У розвідці США зазначили, що вуглецеве волокно, яке використовується зараз, недостатньо надійне і не забезпечує необхідний теплозахист, про що відомо виробникам.