Конгрес США заклав до військового бюджету на 2020 рік санкції проти трубопроводів «Північний потік-2» і «Турецький потік». Про це заявив уповноважений «Нафтогазу» із роботи з органами виконавчої влади Вадим Гламаздін.
За його словами, законопроект про військовий бюджет буде проголосовано найближчими днями: голосування у Палаті представників очікується у четвер, сенат голосуватиме на початку наступного тижня. Вже до кінця наступного тижня його буде підписано президентом США і він стане законом.
За словами Гламаздіна, таким чином будівництво «Північного потоку-2» буде зупинено. Але компанія-оператор газопроводу поки що повідомила лише про затримки із завершенням спорудження газогону, проте жодної інформації щодо зупинення будівництва не надавала.
У свою чергу, сенатор-республіканець Тед Круз підтвердив, що найближчими днями Конгрес ухвалить, і президент підпише цільові санкції, які будуть робити саме це, конкретно штрафувати компанії, які беруть участь у встановленні трубопроводу.
Круз висловив переконання, що американські санкції можуть на понад рік затримати введення в експлуатацію газопроводу «Північний потік-2» або навіть взагалі зупинити його будівництво.
Що таке «Північний потік-2» і чому його будівництво необхідно зупинити
«Північний потік-2» (англ. «Nord Stream 2») — проект магістрального газопроводу з Росії в Німеччину через Балтійське море довжиною понад 1200 км. Потужність нового трубопроводу складе 55 млрд м3 газу на рік. Вартість проекту – 9,5 млрд євро. Газопровід будує російський «Газпром» спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall. Спершу планувалося завершити проект до кінця 2019 року. Але через спротив деяких європейських країн, будівництво загальмувалося.
Маршрут «Північного потоку-2»
Противниками проекту є, зокрема, Україна, Польща, Угорщина, Молдова, Румунія, Чехія, Словаччина, Латвія, Литва та Естонія. Серед аргументів проти будівництва газопроводу наводиться, зокрема, посилення енергетичної залежності Європи від постачання російського газу.
Сполучені Штати критикують спорудження «Північного потоку-2», вважаючи його загрозою для енергетичної безпеки ЄС. Окрім того, втрати України від «Північного потоку-2» можуть скласти до трьох відсотків ВВП. Натомість у Берліні та Москві наголошують, що проект - виключно економічний. Також зазначається, що проект може зашкодити екосистемі балтійського моря.