США передадуть Україні 60 тис. флаконів ліків від коронавірусу

Хоча клінічні дослідження препаратів ще тривають, їх дозволено використовувати у схемах терапії

17:26, 1 вересня 2021

Україна отримає від США гуманітарну допомогу у вигляді ліків від коронавірусу вартістю майже 20 млн доларів. Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

«Уряд США спільно з компанією-виробником в якості гуманітарної допомоги надасть нам інноваційні ліки проти Covid-19. Вони вже зареєстровані FDA та рекомендовані для пацієнтів із легким та середнім ступенем тяжкості перебігу, особливо за наявності ризику переходу у важку форму», – сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Ідеться про 20 тис. флаконів Бамланівімабу (Bamlanivimab) та 40 тис. флаконів Етесевімабу (Etesevimab). Препарати вже сформовані у вантаж і транспортуються до аеропорту для відправки в Україну, кажуть в прес-службі МОЗ.

Що це за ліки

Бамланівімаб – препарат на основі людських мононуклеальних антитіл, розроблений спільно двома американськими фармацевтичними компаніями восени 2020 року. Тоді ж він отримав екстренне схвалення від FDA для лікування підлітків, старших за 12 років або вагою не менше 40 кг, та дорослих, у яких методом тестування виявлено коронавірус, а хвороба перебігає легко або пацієнт у середньому стані важкості. Уряд США замовив виробникам 300 тисяч флаконів препарату за 375 млн доларів США у листопаді 2020 року.

Пізніше FDA відкликала екстрений дозвіл, тому що клінічні дослідження на хворих, які не потребували госпіталізації, не показали суттєвої ефективності препарату для лікування від коронавірусу. Клінічні дослідження із використання препарату в амбулаторних умовах досі тривають і їхні результати поки не оприлюднюються.

Цього року Бамланівімаб отримав екстренне схвалення FDA для використання у комбінації із Етесевімабом, що також є препаратом на основі людських мононуклеальних антитіл і також отримав схвалення FDA у листопаді 2020 року.

Додамо, що Європейська агенція з лікарських засобів розпочала процедуру розгляду препаратів для схвалення у лютому 2021 року і після деяких спостережень дозволила використовувати цю комбінацію у національних схемах лікування коронавірусної хвороби до завершення офіційних досліджень. Препарати вводяться хворому у легкій або середній важкості захворювання одноразово для зменшення ризику переходу у важку форму хвороби та госпіталізації і смертності.

«Діють вони безпосередньо на вірус – препарати зв’язуються зі спайковими білками вірусу, запобігаючи проникненню у клітину та подальшому розмноженню, прискорюють одужання хворих з коронавірусною хворобою і запобігають виникненню ускладнень та потрапляння в лікарню», – сказав міністр Віктор Ляшко.

У МОЗ нагадують, що Україна вже закупила 2784 флаконів препарату Тоцилізумаб та завершує закупівлю 14 346 упаковок Ремдесевіру.