США готові фінансово підтримати введення миротворців ООН на Донбас, – Климпуш-Цинцадзе

07:53, 13 вересня 2017

Влада США може фінансово підтримати введення миротворців ООН на Донбас. Про це заявила віце-прем’єр-міністр Іванна Климпуш-Цинцадзе за результатами проведених зустрічей у Вашингтоні, повідомив «Укрінформ».

Вона відповіла на запитання стосовно того, яким є ставлення США до української ініціативи щодо миротворців ООН в зоні АТО.

«Думаю, що ми отримали чітке запевнення з боку США стосовно того, що Сполучені Штати готові зробити виключення зі свого правила, яке вони недавно запровадили щодо відмови від підтримки будь-яких миротворчих місій з боку ООН та їх оплати», – сказала Климпуш-Цинцадзе.

Вона зазначила, що якщо у Раді Безпеки ООН ухвалять спільне рішення щодо введення миротворців на Донбас, американська сторона «була би готова підтримати це фінансово».

Крім цього, віце-прем’єр-міністр вважає, що Україна наблизилася до прийняття рішення США про надання летального оборонного озброєння. Про це вона сказала в інтерв’ю «Голосу Америки», повідомив «Інтерфакс-Україна».

«Я б точно не називала ніяких дат щодо того, коли буде остаточно прийнято рішення про надання Україні летального оборонного озброєння від США», – зазначила Климпуш-Цинцадзе.

«Разом з тим з того, як ми ведемо переговори, як розвивається діалог я б говорила, що ми підійшли дуже близько до прийняття такого рішення Сполученими Штатами, яке для нас, перш за все, означатиме можливість краще захистити життя наших захисників на сході і, крім того, підняти ціну атак Російської Федерації проти України», – заявила вона.

Віце-прем’єр зазначила, що рішення про надання Україні летального озброєння буде в кінцевому підсумку політичним рішенням влади США, і зараз «очевидно внутрішньо зважуються всі «за» і «проти» такого рішення, а також «йде аналіз, наскільки Україна готова до якісного поводження з високотехнологічною зброєю і до контролю» навіть з технічної точки зору.

Нагадаємо, Росія 6 вересня направила в ООН проект резолюції про розміщення миротворчого контингенту на Донбасі. У резолюції йдеться про розміщення миротворців ООН на лінії зіткнення, а не на окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Україна виступила проти такого сценарію. Зокрема, перший заступник очільника Верховної Ради Ірина Геращенко, миротворців має бути розміщено на усій окупованій території Донбасу, а не лише на лінії розмежування.

Згодом стало відомо, що проект резолюції РФ щодо миротворчої місії ООН на сході України не знайшов підтримки серед членів Ради Безпеки ООН.

Президент України Петро Порошенко має намір порушити питання миротворців ООН на Генасамблеї в Нью-Йорку.