США і Великобританія нагадали Росії, що вона повинна виконувати мінські домовленості

07:02, 9 жовтня 2014

Державний секретар США Джон Керрі і міністр закордонних справ Великої Британії Філіп Гаммонд вкотре наголосили у середу 8 жовтня, що Росія має негайно вивести свої війська з України, припинити матеріальну підтримку сепаратистів і виконати свої зобов’язання за мінськими домовленостями про припинення вогню.

Про це вони заявили на прес-конференції після спільної зустрічі у Вашингтоні, передає радіо «Свобода».

«Разом із нашими партнерами в Європейському союзі Сполучені Штати і Велика Британія підтримують суверенітет і територіальну цілісність України і зусилля української влади, спрямовані на втілення важливих демократичних реформ», – заявив Керрі після зустрічі з Гаммондом.

Керівник зовнішньополітичного відомства Британії, зі свого боку, додав: «Україна – суверенна країна. Її народ має право сам вирішувати своє майбутнє. Росія не має права вето на українську демократію».

За його словами, президентові України Петрові Порошенку далі потрібна міжнародна підтримка, щоб забезпечити стабільність у його країні і здатність України самій ухвалювати рішення про своє майбутнє.

Країни і міждержавні об’єднання Заходу вже багато разів заявляли, що в той час, як Україна робить усе для виконання мирного плану щодо Донбасу, Росія досі так і не виконала своїх зобов’язань за цим планом, серед яких забезпечити виведення з української території російських регулярних військ і найманців, контроль за українсько-російським кордоном, звільнення заручників і полонених та інше.

Як повідомляв ZAXID.NET, 5 вересня в Мінську учасники контактної групи Україна-Росія-ЄС під час переговорів за участю представників самопроголошених ДНР і ЛНР підписали протокол, головним пунктом якого стала домовленість про негайне припинення вогню на Донбасі. Режим незастосування зброї набув чинності того самого дня з 18:00 за київським часом.

Згідно з протоколом, сторони домовилися, зокрема, забезпечити негайне двостороннє припинення застосування зброї, а також про моніторинг із боку ОБСЄ режиму незастосування зброї, невідкладне звільнення всіх полонених, оголошення амністію учасникам подій на сході України, вживання заходів щодо поліпшення гуманітарної ситуації та ухвалення закону про особливий статус окремих районів Донбасу. Варто сказати, що відповідні закони вже ухвалені, але ще не підписані.

У переговорах брали участь представник ОБСЄ Гайді Тальявіні, другий президент України Леонід Кучма, посол Росії в Україні Михайло Зурабов, а також представники самопроголошених «республік» – «прем'єр» ДНР Олександр Захарченко, «віце-прем'єр» Андрій Пургін і «прем'єр» ЛНР Ігор Плотницький.

Від моменту цього так званого «припинення вогню» загинуло вже 56 українських військових.