Палата представників проголосувала за скасування щорічної імміграційної візової лотереї та передачу цих імміграційних віз іноземним студентам, які отримують в США мірою вище бакалавра з природничих, точних і технічних наук.
Як повідомляє Washington Times, за ухвалення законопроекту проголосувало 245 конгресменів проти 139.
«Прийняття законопроекту 245 голосами проти 139 стало першою перевіркою для плану Республіканської партії поступово розібратися з імміграцією, і хоча законопроект пройшов, протидія демократів свідчить, що цьому плану ще належить зіткнутися з серйозними перешкодами», - йдеться в повідомленні.
Демократи стверджують, що вони хочуть ухвалити широкий законопроект, який легалізує більшість нелегальних іммігрантів і змінить систему легальної імміграції. У свою чергу спікер Палати представників Джон Бейнер заявив, що конгресмени просуватимуться в цьому питанні поетапно.
І республіканці, і демократи згодні з тим, що треба докладати більше зусиль, щоб утримувати в Америці бажаних потенційних іммігрантів – наприклад, які одержують вчені ступені. Проте вони розходяться в питанні про те, чи слід робити це окремо від інших кроків, і якщо ні, то з якими заходами це потрібно поєднувати.
В даному випадку таким заходом стало скасування імміграційної візової лотереї, проти якої давно виступав ряд республіканців, стверджуючи, що вона служить джерелом шахрайства і може стати загрозою національній безпеці. Лотерея припускає випадкову видачу імміграційних віз з метою дати людям, які проживають в країнах, з яких до США прибуває мало іммігрантів, шанс переїхати до Америки.
Щороку на 55 тисяч віз за цією програмою претендують мільйони потенційних іммігрантів.
Голова Юридичного комітету Палати представників Ламар Сміт, який написав законопроект, вважає, що візова лотерея заохочує шахрайство.
Green Card- посвідчення особи або так звана ідентифікаційна карта, що підтверджує наявність посвідки на проживання у людини, яка не є громадянином США, але постійно проживає на території США, і надає право працевлаштування на території цієї країни. «Зелену карту» можна також виграти в особливій інтернет-лотереї (диверсифікаційна лотерея, DV), яка щороку проводиться урядом США. Одна з цілей лотереї - заохочувати імміграцію в США людей з країн, іммігранти з яких в США практично не представлені. Понад 6,4 мільйона осіб подали заявки на участь у лотереї в 2008 році. Враховуючи членів сімей заявників, загальне число що беруть участь досягла 10 мільйонів. Основна маса з них - жителі з країн, що розвиваються Африки (41%) та Азії (38%), 19% з Європи, 2% з Південної Америки. На перше місце вийшла Бангладеш з 1700000 заявників, за ним слідує Нігерія з 684 тисячами.