Міністерство фінансів США представило в Конгресі так звану «кремлівську доповідь», в якій містяться імена наближених до Володимира Путіна російських чиновників і бізнесменів.
Усього в список потрапили 210 імен — 114 чиновників і 96 бізнесменів, повідомляє The Washington Post.
Серед фігурантів списку — голова адміністрації президента Антон Вайно, помічник президента Владислав Сурков, прес-секретар голови РФ Дмитро Пєсков, спікер Держдуми В'ячеслав Володін, спікер Ради Федерації Валентина Матвієнко, голова «Роснєфті» Ігор Сєчін, голова «Газпрому» Олексій Міллер, голова ФСБ Олександр Бортніков.
У список також потрапили всі члени російського уряду, включаючи Дмитра Медведєва, Ігоря Шувалова, Аркадія Дворковича, Сергія Лаврова, Юрія Трутнєва.
В розділ «Олігархи» (ті, чиї статки, згідно з відкритими джерелами, оцінюється в 1 млрд доларів і більше), потрапили: Алішер Усманов, Роман Абрамович, Сулейман Керімов, засновник і глава «Лабораторії Касперського» Євген Касперський і інші.
Раніше повідомлялося, що потрапляння людини в «кремлівський список» не означає, що Сполучені Штати автоматично введуть проти неї санкції. Однак ризик потрапити під санкції для фігурантів списку є досить високим.
Якщо проти когось із фігурантів «кремлівського списку» введуть санкції, найімовірніше, мова піде про обмеження роботи з європейськими та американськими банками.
«Список олігархів» складено у відповідності з законом «Про протидію супротивникам США за допомогою санкцій». Він був прийнятий в Сполучених Штатах влітку 2017 року — як реакція на звинувачення проти Росії з приводу втручання в американські вибори.
Зазначимо, що після російської анексії Криму США і ЄС ввели санкції проти бізнесменів, яких вважають близькими до Володимира Путіна. Зокрема, під санкціями знаходяться Геннадій Тимченко, Юрій Ковальчук, Аркадій і Борис Ротенберги.
Зазначимо, що раніше стало відомо, що з 29 січня, США починають вводити санкції проти фізичних осіб і компаній з будь-якої країни світу, які будуть укладати «істотні» контракти з підприємствами оборонного сектору Росії, відповідно до закону «Про протидію ворогам Америки через санкції», який президент США Дональд Трамп підписав у серпні 2017 року. Роз'яснення про це також дав Держдепартамент США в жовтні.