4 січня в США набули чинності поправки, що дозволяють людям, інфікованим ВІЛ, в'їжджати на територію країни.
Як повідомляє Бі-бі-сі, заборона, введена на хвилі глобальної паніки 1980-х років, діяла 22 роки. Вона поставила США в один ряд з такими країнами, як Саудівська Аравія і Лівія, а також ще десяти держав, які також заборонили ВІЛ-позитивним людям перетинати кордон.
У жовтні минулого року президент Барак Обама заявив, що заборона ґрунтувалася швидше на страху, ніж на фактах. За словами глави Білого дому, такий закон не відповідає планам США стати провідною країною по боротьбі з хворобою, тому його необхідно скасувати.
Зазначимо, що в 2012 році в США відбудеться глобальний саміт по боротьбі з ВІЛ/СНІД.
Раніше заборону на в'їзд ВІЛ-позитивних людей розкритикував сенатор Джон Керрі. Він заявив, що "цьому закону немає виправдання, він таврує вельми специфічну хворобу" і зауважив, що "люди, хворі на пташиний грип і які є переносниками вірусів, і ті з легкістю отримують візи, ніж люди, хворі на СНІД".
Як відомо, згідно з актом про імміграцію та натуралізацію США, отримання віз усім особам з "інфекційними захворюваннями, що загрожують громадській охороні здоров'я", заборонено. У 1987 році Конгрес країни додав до цього списку ВІЛ-інфекцію. Хоча влада робила виняток в окремих випадках, наприклад, у вигляді дозволу для ВІЛ-позитивних спортсменів, що беруть участь у міжнародних заходах.
Законодавством було встановлено також, що навіть у випадку транзиту через територію США без виходу із зони митного контролю аеропорту відповідна особа має отримати спеціальний дозвіл.
Відомо, що влада США тимчасово знімала заборону на в'їзд ВІЛ-позитивних іноземців, зокрема, під час низки великих заходів геїв, лесбіянок, бісексуалів і транссексуалів.