В четвер, 12 жовтня, Державний департамент США та прем’єр-міністр Ізраїлю оголосили про намір їхніх держав вийти зі складу установи ООН з питань науки і культури (ЮНЕСКО).
Зокрема, Державний департамент США повідомив керівника ЮНЕСКО Ірину Бокову про своє рішення вийти зі складу цього спеціалізованого закладу ООН. У повідомленні Держдепартаменту наголошується, що до 31 грудня 2018 року США планують залишатися в складі ЮНЕСКО, а надалі мають намір отримати статус спостерігача.
Як повідомили в Держдепі, таке рішення, яке далося нелегко, відображає занепокоєння з боку США щодо збільшення заборгованості в ЮНЕСКО, необхідності проведення фундаментальних реформ в організації та через продовження антиізраїльської позиції в організації.
Невдовзі після цієї заяви прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що його країна теж виходить з ЮНЕСКО.
Як повідомив місцевий 9-й канал, Нетаньягу дав вказівку Міністерству закордонних справ Ізраїлю приступити до підготовки виходу з ЮНЕСКО паралельно зі США.
За його словами, рішення Білого дому про вихід з ЮНЕСКО є «сміливим і моральним». «Ця організація перетворилася на театр абсурду, який замість того, щоб займатися збереженням історії, спотворює її», – сказав він.
Варто зазначити, що в 2011 році ЮНЕСКО надала статус повноправного члена Палестинській автономії, що обурило США та Ізраїль.
ЮНЕСКО – спеціалізована установа ООН, що відповідає за питання освіти, науки і культури. Організація була створена в 1945 році, її штаб-квартира розташована в Парижі. До складу ЮНЕСКО входять 195 держав.