Конгрес Сполучених Штатів Америки затвердив законопроект щодо тимчасового бюджету федерального уряду. Документ щодо фінансування уряду на 45 днів, який підписав президент США Джо Байден у суботу, 30 вересня, не передбачає допомоги Україні, повідомило CNN.
Палата представників затвердила законопроект про тимчасові витрати за кілька годин до кінцевого терміну, після якого мав статися так званий «шатдаун». Він передбачає призупинення виплат усім 3,5 млн федеральним працівникам та соціальної допомоги.
«Цього вечора двопартійна більшість у Палаті представників і Сенаті проголосувала за те, щоб уряд продовжив працювати, запобігаючи непотрібній кризі, яка завдала б непотрібного болю мільйонам працьовитих американців», – заявив Джо Байден після підписання законопроекту.
Зазначимо, цей терміновий захід залишатиме уряд США відкритим лише до 17 листопада 2023 року. Законопроект передбачає допомогу у разі стихійних лих, але не додаткове фінансування для України чи безпеки кордону. Він також включає заходи щодо забезпечення функціонування Федерального управління цивільної авіації США.
На відсутність допомоги для України відреагував Джо Байден, який закликав Конгрес швидко ухвалити нову допомогу. Про це повідомило видання Barrons із посиланням на AFP.
«Ми ні за яких обставин не можемо допустити, щоб американська підтримка України була перервана. Я повністю сподіваюся, що спікер Кевін Маккарті дотримуватиметься своєї відданості народу України та забезпечить підтримку, необхідну для допомоги Україні в цей критичний момент», – заявив Байден.
За даними видання, парламентарі мають обговорити окремий законопроект щодо надання Україні військової допомоги на 24 млрд доларів. Зазначається, що цей пакет Байден хотів включити до витрат бюджету. Голосування щодо законопроекту може відбутися наступного тижня.
Речник МЗС України Олег Ніколенко пояснив, що ухвалення тимчасового бюджету не вплине на надходження раніше оголошеної допомоги Україні. За його словами, раніше США оголошували про виділення 1,6 млрд доларів на оборону Україні, а також ще 1,23 млрд прямої бюджетної підтримки. Крім того, Україна отримає кошти на гуманітарні на енергетичні проекти.
«Натомість "шатдаун" американського уряду міг би мати негативний вплив на втілення поточних програм для України. Зараз українська влада активно працює із американськими партнерами, аби нове бюджетне рішення США, яке буде напрацьоване протягом наступних 45 днів, включало нові кошти для допомоги Україні», – повідомив Олег Ніколенко.
Водночас праві республіканці рішуче виступили проти включення допомоги Україні в угоду, попри підтримку поміркованих республіканців, включаючи Кевіна Маккарті.