Сполучені Штати Америки з 24 лютого посилять правила видачі так званих грін-карт іноземним громадянам. Про це повідомляє «РБК-Україна» з посиланням на прес-службу Білого дому.
Зокрема, нові правила дозволять владі визначати, хто саме потребує допомоги з боку держави, а кому можна відмовити у в’їзді або видачі грін-карти, виходячи з рівня доходів або того, як часто людина користується програмами соціальної допомоги.
Тепер співробітники Служби громадянства та імміграції при розгляді заявок на надання законного статусу в США будуть враховувати програми соціальної допомоги поряд із іншими факторами – такими, як освіта, сімейний дохід і стан здоров'я.
Зазначається, що нові правила дозволять захистити громадян США, підтримати програми соціального забезпечення тих, хто цього дійсно потребує, а також скоротить дефіцит федерального бюджету.
«(Нововведення - ред.) відновить основоположний правовий принцип, згідно з яким нові члени суспільства повинні бути фінансово самостійними та не залежати від щедрості платників податків США», – наголосили у Білому домі.
Критики такої політики стверджують, що її наслідком може стати відмова багатьох мігрантів від отримання соціальної допомоги навіть у ситуаціях, коли вони мають на неї право.