Сполучені Штати Америки не братимуть участь у міжнародній розробці вакцини від Covid-19, оскільки ця ініціатива пов'язана зі Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Про це повідомляє CNN з посиланням на речника Білого дому Джадда Діра.
США вирішили залишитися осторонь від ініціативи COVAX, до якої долучилися понад 170 країн, і зосередитися на власних розробках. У Білому домі наголосили, що США продовжуватимуть залучати міжнародних партнерів для того, щоб перемогти коронавірус, але це не стосуватиметься багатосторонніх організацій, «які знаходяться під впливом корумпованої Всесвітньої організації охорони здоров'я та Китаю».
Дві вакцини від Covid-19 перебувають на випробуваннях 3 фази у США – вакцини від Moderna та Pfizer/BioNTech; ще два препарати, як очікується, почнуть випробовувати на 3 фазі до середини вересня.
Чому влада США конфліктує з ВООЗ
ВООЗ, покликана опікуватися охороною здоров'я у світовому масштабі, запрацювала 7 квітня 1948 року (тепер це – Всесвітній день здоров’я) у складі Організації Об’єднаних Націй.
Фінансування ВООЗ – це членські внески країн-учасниць, які розраховують згідно з кількістю населення та достатком країни. А також добровільні внески приватних осіб, благодійних фондів, неурядових організацій, які різняться з року в рік.
До початку пандемії коронавірусу найбільшим фінансовим донором ВООЗ були саме США, на чиї внески припадало майже 15% фінансування, на другому місці – Китай.
15 квітня Дональд Трамп оголосив, що США наразі зупиняють фінансування ВООЗ. Трамп звинуватив ВООЗ у тому, що вона не змогла своєчасно інформувати про коронавірус і тому «не впоралася зі своїм основним обовʼязком і повинна за це відповісти». Президент США також звинуватив ВООЗ у підіграванні Китаю й «відтворенні пропаганди китайського уряду», який на початку епідемії стверджував, що вірус не може передаватися від людини до людини.
Хоча насправді це не звосім так, оскільки ВООЗ ще на початку січня говорила про небезпеку передачі вірусу від людини до людини.
Американського президента також обурило, що на ранніх етапах епідемії, коли коронавірус ще не поширився за межі Китаю, ВООЗ неодноразово публічно хвалила дії китайської влади з його стримування.
Карта розповсюдження коронавірусу у реальному часі (відео Roylab Stats)
Насправді найважливіша проблема у цій ситуації полягає в тому, що значну частину грошей, які надходили від Штатів, ВООЗ направляла на боротьбу з поліомієлітом, ВІЛ/СНІДом, розробку вакцин, а також програми охорони психічного здоров’я, профілактики раку і серцевих захворювань. І тепер припинення внесків США може позначитися саме на цих програмах.