США відмовилися від переговорів з Росією щодо FATCA

09:44, 7 травня 2014

Через політичні розбіжності щодо України, Вашингтон не збирається відновлювати з Москвою переговори про приєднання російських банків до американського режиму збору податкової інформації «FATCA» (FATCA - Foreign Account Tax Compliance Act, «Закон про дотримання податкових вимог по закордонних рахунках»). Таким чином США застосовують неформальні санкції проти банків Росії.

Про це повідомив у вівторок помічник міністра фінансів США Деніел Глейзер.

Виступаючи в комітеті з закордонних справ сенату Конгресу США на слуханнях, присвячених ситуації в Україні, помічник міністра фінансів США заявив, що «у міністерства фінансів США на даному етапі немає наміру відновлювати переговори з Росією стосовно FATCA».

У понеділок, 5 травня закінчилася реєстрація іноземних банків у податкових органах США, а вже з 1 липня цього року закон зобов’язуватиме всі фінансові організації, представлені на території США, що працюють з американськими банками або зацікавлені в роботі з американськими клієнтами (тобто, по суті, всі банки світу), розкривати американській податковій службі (IRS, Internal Revenue Service) відомості про рахунки американських платників податків та афілійованих з ними юридичних осіб.

На тих, хто ухилилився від реєстрації, чекають санкції: спочатку 30% податку з виплат на користь банку будь-якого пасивного доходу від американських активів (наприклад, відсотків), а з 2017 року – такий самий збір з доходів від продажу цінних паперів і навіть транзитних платежів. Крім того, некоректне подання інформації спричинить штраф в розмірі від $10 тис. до $50 тис.

У квітні Росія була практично готова підписати угоду, але в міністерстві фінансів РФ заявили, що Вашингтон затягує процес в якості неформальної санкції, як реакція на анексію Криму. Так, за інформацією порталу «Finance.ua» голова ради директорів російського «МДМ банку» Олег Вьюгін сказав, що, якщо IRS не підпише угоду з російськими банками, вони будуть закривати коррахунки в американських банках і шукати інші іноземні банки-кореспонденти.

«Для будь-якого банку 30% податку з виплат може стати серйозною проблемою, бо незрозуміло, як працювати через інші іноземні банки, як поведуть себе США з тими, хто буде відкривати коррахунки російським банкам», - заявив Вьюгін і додав, що особливо болючою ця проблема буде для банків, що мають іноземні кредити, а також для тих кредитних організацій, які обслуговують експортерів.

Раніше ZAXID.NET повідомляв, що США запроваджують штрафи для російських банків через Крим.