До Сенату США внесли законопроект про безпекове партнерство з Україною

Загальна вартість проекту 300 млн доларів на рік

19:59, 18 березня 2021

Група сенаторів Сполучених Штатів Америки, які є представниками обох партій, внесла на розгляд Сенату законопроект щодо посилення взаємодії з Україною у сфері безпеки. Повідомлення про це оприлюднено на офіційному сайті Сенату, повідомляє «Голос Америки».

Уперше законопроект, який передбачає до 300 млн доларів США на рік для військової допомоги Україні, було вперше представлено торік у липні.

«Закон про безпекове партнерство з Україною допомагає нам відновити наше партнерство, шляхом авторизації багаторічної безпекової допомоги, щоб допомогти захиститись від агресії Росії, заохочуючи при цьому прогрес щодо нестабільного порядку денного щодо реформ. Це законодавство допомагає укріпити наше стратегічне партнерство і просуває національні безпекові інтереси США», – прокоментував законопроект сенатор-демократ Кріс Мерфі.

Серед іншого, документ містить пропозиції:

  • доповіді про дипломатичну підтримку України з боку США на наступні 5 років;
  • закликає Держдеп створити робочу групу щодо України разом з європейськими союзниками;
  • призначити спеціального посланника США з питань України, який був би у тому числі посередником США щодо переговорів у нормандському форматі та сприяв діалогу між країнами Чорноморського регіону;
  • щорічно виділяти на військову підтримку України до 300 млн доларів, включно з можливістю надавати летальну зброю;
  • просити Держдеп та Міноборони повідомляти про актуальні потреби українських збройних сил, план для надання безпекової підтримки та рекомендації;
  • надавати до 4 млн доларів щорічно на тренування українських військових.

В Офісі президента України Володимира Зеленського високо оцінили законодавчу ініціативу групи сенаторів Демократичної та Республіканської партій США про надання допомоги Україні у сфері безпеки та стратегічної підтримки.

«Україна високо цінує ініціативу групи американських сенаторів, які представляють як Демократичну, так і Республіканську партії, щодо допомоги нашій державі у сфері безпеки та стратегічної підтримки. Можливе надання додаткового фінансування оборонної сфери України допоможе покращити підготовку, озброєння та матеріально-технічне забезпечення військових і пришвидшить перехід українського війська на стандарти НАТО», – йдеться у повідомленні в Telegram-каналі ОПУ.

Для затвердження документа в Конгресі США його мають ухвалити і Сенат, і Палата представників, після чого проект закону подається на підпис президента США.