З боку Росії було б правильніше провести належне розслідування загибелі юриста Сергія Магнітського в СІЗО, а не діяти за принципом "око за око". Про це заявив представник держдепартаменту США, коментуючи відповідь Москви на публікацію так званого "списку Магнітського".
«Правильною реакцією з боку Росії на обурення міжнародної спільноти з приводу загибелі Сергія Магнітського було б проведення належного розслідування та притягнення винних у його смерті до відповідальності», - сказав представник держдепартаменту США.
Нагадаємо, у Сполучених Штатах оприлюднили "список Магнітського" з 18 прізвищ, до якого, зокрема, потрапили слідчі та судді, причетні до порушення прав людини в Росії.
Сенат США 6 грудня ухвалив "закон Магнітського", який передбачає санкції стосовно росіян, причетних, на думку конгресменів, до порушень прав людини.
У відповідь у Росії прийняли так званий "закон Діми Яковлєва", що забороняє громадянам США всиновлювати російських дітей. МЗС Росії назвало дії США відвертим шантажем і відповів на них публікацією власного списку, в який також увійшли 18 людей, яким на підставі федерального закону "Про заходи впливу на осіб, причетних до порушення основоположних прав і свобод людини, прав і свобод громадян Російської Федерації" відтепер заборонений в'їзд до Росії.
Додамо, що Магнітський помер у СІЗО в Москві після року утримання за ґратами в умовах, які правозахисники охарактеризували як «тортурні».
Правозахисники впевнені, що Магнітський помер через погані умови утримання та відмови у медичній допомозі з боку слідства, яке домагалося від нього свідчень, вигідних для низки корумпованих силовиків. У березні цього року слідчий комітет РФ припинив кримінальну справу за фактом смерті Магнітського за відсутністю складу злочину.