Державний департамент США занепокоєний тим, що 16 січня Верховна Рада України прийнала декілька суперечливих законів, які істотно обмежують права та свободи громадян.
"США висловлюють глибоке занепокоєння тим, що Рада проштовхнула кілька суперечливих законів, не дотримавшись передбачених процедур. Деякі з цих законів обмежать право на мирні протести та свободу слова, піддадуть тиску незалежні медіа та стануть на заваді роботі неурядових організацій", - йдеться в заяві Держдепартаменту США, поширеній 16 січня, інформує Голос Америки.
Відповідно до тексту заяви, процес і суть дій Ради примушують сумніватись у відданості України демократичним нормам.
Державний департамент закликає уряд України не відмовлятися від універсальних демократичних принципів.
"Ми закликаємо уряд України гарантувати відповідність законодавства країни озвученій Україною відданості демократичним зобов'язанням України перед ОБСЄ та бажанню її народу вільно користуватись свободою слова, зборів та об'єднань", - йдеться в заяві.
"Справжня демократія не може функціонувати без діалогу, компромісів, права на мирну незгоду та закони, які підтримуються народом", - сказано в заяві.
Нагадаємо, 16 січня Верховна Рада ухвалила 11 законів, серед них і «закон Колесніченка-Олійника», яким, зокрема, відповідальність за участь у масових акціях, наклеп та збирання інформації про правоохоронців, суддів і членів їхніх родин.
Додамо, що не підписувати цей закон Віктора Януковича закликали вже медіа України, «Репортери без кордонів». У Раді Європи також висловили сподівання, що президент ветує цей закон. Негативно відреагували на сьогоднішні події в Раді і міністри закордонних справ Польщі Радослав Сікорський та Швеції Карл Більд. В ОБСЄ також висловили занепокоєння з приводу прийнятих законів.
Утім, як згодом стало відомо, Віктор Янукович таки підписав 5 надісланих йому законів.