Стало відомо, в якому суді працює найбільше суддів-мільйонерів

20:44, 9 червня 2016

Громадський рух «Чесно» вказує, що найбільше суддів-мільйонерів працюють у Вищому господарському суді України, свідчать перші результати дослідження щодо українських суддів на форумі «Фільтруй суд: через очищення – до справедливого суду».

Усього в рамках кампанії «Чесно. Фільтруй суд!» буде проаналізовано інформацію про понад 7 тисяч суддів. Наразі громадські активісти презентували списки «служителів Феміди» у таких категоріях: «Судді-мільйонери», «Латифундисти», «Безхатченки» та «Судді, що відпускали негідників».

Громадські активісти, які проаналізували на цей момент сукупний сімейний дохід 309 суддів вищих судів України, нарахували з них 43 судді-мільйонери. У Вищому господарському суді таких 16. Далі йдуть Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ – 13, Вищий адміністративний суд – 10, по двоє мільйонерів працюють у Верховному та Конституційному судах. Їхні статки, окрім зарплати, здобуті різними шляхами – спадщина, подарунки, позики, надходження з-за кордону. Наприклад, сім’я найбагатшої, за результатами дослідження, судді Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ Олени Кадєтової, сукупний дохід за минулий рік якої перевищив 11,7 млн грн, отримала близько 11,2 млн грн зі США.

Активісти руху «Чесно» також відібрали суддів, які задекларували найбільше землі. Із 309 суддів виявилося 11 великих землевласників, які й увійшли до рейтингу. Його очолює суддя Конституційного суду України Віктор Кривенко, у власності сім’ї якого 17,55 гектара землі.

Разом із тим, дослідження також виявило 5 суддів-безхатченків у вищих судах – тих, хто не задекларували жодного квадратного метра житлової площі у власності всієї родини. 

Серед суддів-безхатченків є і суддя Вищого господарського суду України Олександр Сибіга, який раніше привернув увагу журналістів-розслідувачів. За даними офіційної декларації, ані він, ані члени його родини не мають житлових площ. Але журналісти знайшли великий приватний будинок у Києві, де живе суддя із родичами. Сам Олександр Сибіга каже, що все майно офіційно зареєструє згідно з законом, але будинок поки не введений в експлуатацію. 

«Тільки-но будуть видані нам документи… Мабуть, бюрократична тяганина якась»,– відповів він на запитання журналістів програми «Схеми».