Старе Нове Место

Дві бронзи, рекордні очки та наші у топ-20 - чеські траси залишаються фартовими для українських біатлоністів

11:35, 9 лютого 2015

Чеське містечко Нове Место незабаром можна вважати улюбленим місцем українських біатлоністів, які після чергового етапу Кубка світу продемонстрували відмінні результати. У 2013 році українці вже здобували тут медалі на чемпіонаті світу, зокрема, Олена Підгрушна завоювала золото, а жіноча збірна - срібло в естафеті.

Цього ж року не можуть не тішити бронзові нагороди української збірної одразу у двох естафетах, а також високі місця українських біатлоністів під час спринтерських гонок та гонок із переслідуванням.

Зокрема, варто відзначити успіхи Юлії Джими та Артема Тищенка, які взяли участь у дебютній для Кубка світу одиночній змішаній естафеті у рамках VII етапу Кубка світу з біатлону у Нове Место, Чехія. Українці впродовж усієї гонки трималися трійки кращих і могли б претендувати і на срібло, однак вже на фінальному колі Артем Тищенко був змушений витратити більше часу на вогневому рубежі і пропустив на другу сходинку представників збірної Росії.

У будь-якому разі, імена українці увійдуть в історію біатлону, як перших призерів експериментальної для Кубка світу гонки у форматі супермікст. Зважаючи на те, що Юлія Джима після індивідуальних тренувань нарешті повертається до своєї оптимальної форми, а Артем Тищенко лише набирається досвіду на змаганнях такого рівня, кінцевий бронзовий результат українців не може не тішити.

«Бронзова» українська четвірка. Фото: biatlon.com.ua

Ще більшою радістю для шанувальників українського біатлону стала наступна гонка у форматі класичної змішаної естафети, де збірна України завоювала високе третє місце. У цьому старті в складі української команди вийшли Ірина Варвинець, Валентина Семеренко, Дмитро Підручний та Сергій Семенов. Сильнішими за українців у цій гонці виявилися збірна Норвегії та господарі змагань - збірна Чехії.

До слова, для 22-річної Ірини Варвинець та 23-річного Дмитра Підручного ця перемога принесла перший подіум на етапах Кубка світу. Тому Нове Место однозначно стане знаковим місцем для цих молодих біатлоністів.

Ірина Варвинець. Фото: biatlon.com.ua

Наступний ігровий день не приніс збірній Україні призових місць, однак став найбільш результативним за кількістю набраних очок у поточному сезоні. Одразу чотири українські біатлоністки потрапили до двадцятки кращих під час спринтерської гонки, що додало збірній України 392 очки у Кубку націй. Нагадаємо, за результатами спринту Валентина Семеренко посіла 7 місце, Ірина Варвинець - 13-е, Ольга Абрамова - 17-е та Юлія Джима опинилася на 18-ій позиції. Ще одна українка, 23-річна Яна Бондар, фінішувала 42-ою.

Окремим словом варто відзначити успіхи Яни Бондар, яка у спринті ввійшла до десятки найшвидших спортсменів гонки, а під час гонки переслідування пройшла останнє кола швидше, ніж еталони сучасного біатлону Кайса Макарайнен та Дарья Домрачева. Також Яна Бондар продемонструвала величезний прогрес, перестрибнувши із 42-ої сходинки під час спринту на 25-ту позицію за результатами гонки переслідування.

Сергій Семенов. Фото: biatlon.com.ua

Також успішним запам'ятається VII етап Кубка світу у Нове Место для українця Сергія Семенова. Стартувавши з бронзи у змішаній естафеті, український біатлоніст продемонстрував 8 місце у спринтерській гонці, а наступного дня ледве не створив сенсацію у боротьбі за третє місце з лідером чоловічого заліку Мартеном Фуркадом. У результаті Сергій Семенов фінішував четвертим і наразі посідає 33-е місце загального заліку.

Без особистих нагород, але зі збереженим третім місцем у рейтингу кращих біатлоністок цього сезону, етап у Нове Место завершила лідерка жіночої збірної України Валентина Семеренко. Українська біатлоністка відзначилась 7-им місцем у спринті та 9-им місцем у гонці переслідування. Валя не зуміла наблизитись до лідерок загального заліку - Кайси Макарайнен та Дарьї Домрачевої - однак фінішувала у десятці кращих і продовжує зберігати третє місце у загальному заліку.

Варто відзначити й успіхи Юлії Джими, яка у гонці переслідування показала кращий результат серед українок - 7 місце.

За результатами VII етапу Кубка світу у Нове Место лідером загального заліку серед жінок залишається Кайса Макарайнен, яка на цьому етапі відзначилась лише сріблом у гонці переслідування. На п'яти надшвидкій фінській біатлоністці наступає білоруска Дарья Домрачева, яка привезла з Нове Место золото у персьюті та четверте місце у спринті. Трійку лідерів замикає українка Валентина Семеренко.

У чоловічому заліку першість тримає французький біатлоніст Мартен Фуркад, якому на відстані кількох очок дихає у спину німець Сімон Шемпп. На третьому місці у загальному заліку розташувався росіянин Антон Шипулін. До слова, чеський етап став справжній тріумфом для словенського біатлоніста Якова Фака, який у двох індивідуальних гонках здобув золото.

Наступний етап Кубка світу з біатлону відбудеться на мальовничих трасах Холменколена, Норвегія, з 12 по 15 лютого. Після цього етапу кращі біатлоністи світу посилено готуватимуться до найважливішого змагання сезону - чемпіонату світу, який цього року відбудеться з 5 по 15 березня у фінському містечку Контіолахті.