Старосамбірський лісгосп незаконно продає угорцям деревину через фірму-«прокладку», – Москаль

19:08, 31 серпня 2016

На резонансний суд між Старосамбірським лісгоспом і Закарпатською митницею до Львова 31 серпня приїхав голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль як третя сторона. Він розповів, що лісгосп продавав дерево угорській фірмі-«прокладці» «Мультикемія» за 24 євро за кубометр. Натомість у «Мультикемії» деревину вже за 650 євро за кубометр купувала фірма «Ердерт Тузер», яка займалась виробництвом целюлози.

«Мультикемія» – це фірма, де є всього лиш одна людина, вона не займається переробкою дерева чи будь-якою пов’язаною із цим діяльністю. Цій фірмі перераховують по 24 євро, а та продає «Ердерт Тузеру» за 650 євро, потім ці гроші ділять між собою», – розповів голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

Нагадаємо, Старосамбірський лісгосп подав позов до Закарпатської митниці – вимагає пропустити через кордон вагон з лісом, який прямував із Львівщини до Угорщини. Закарпатська митниця категорично ж не погоджується з позовом лісгоспу, адже вважає експорт незаконним.

У травні на пунктах пропуску «Чоп» та «Батєве»  за розпорядженням Геннадія Москаля зупинили 200 вагонів з дровами. Серед них був вагон Старосамбірського лісгоспу. Його почали розвантажувати. За словами начальника митного поста «Залізничний» Закарпатської митниці Ігоря Негінського, у вагоні було на 5 тонн менше, ніж зазначено в декларації, тому його поставили на повну вигрузку.

Однак невідповідність виявили не лише у вазі – за кордон везли, окрім дров, заборонений кругляк.

«Ми серед дров виявили частину ділового кругляку з кодом ктз 4403, вивіз якого заборонений законодавством», – розповів головний спеціаліст Закарпатського торгово-промислової палати Михайло Велеган.

Чому за документами дрова, а насправді частина забороненого до експорту кругляку – представники лісгоспу не пояснюють. Натомість Лілія Рождественська, представник Старосамбірського лісгоспу, розповіла, що вони виключно продають дрова фірмі «Мультикемія», а «Ердерт Тузер» займається перевезеннями вантажу.

Хоча Геннадій Москаль показав листа від фірми «Едгер Тузер», в якому зазначено, що саме «Ердерт Тузер» використовує кругляк лісгоспу для виробництва целюлози.

Наразі в судовому засіданні оголосили перерву до 6 вересня. Тим часом до Закарпатської митниці й адміністрації надійшло ще понад 20 схожих позовів з лісгоспів різних областей. Вони також вимагають пропустити вагони на експорт.