За неповних три дні у Львові виявили бажання спробувати себе у новій патрульній поліції понад 2,5 тис. молодих людей. Ажіотаж доволі великий, хоча до закінчення реєстрації ще майже 20 днів. Якщо наплив охочих буде таким же до кінця, то конкуренція серед кандидатів буде жорсткою, адже відбиратимуть лише кращих.
Але одна справа спостерігати зі сторони, а зовсім інша – відчути себе одним із учасників, вловити атмосферу. Тому вирішив провести експеримент і написати й собі заяву в патрульну поліцію, а далі разом з іншими кандидатами пройти всі етапи відбору.
Отож, ранок, 23 квітня, прямую у палац Потоцьких, де працює приймальна комісія. Заявки приймають щодня із 9:00 до 18:00, крім вихідних. Тут не заблудишся – на вході зустрічають двоє волонтерів, які скеровують куди потрібно пройти. Вже у самому залі, де засідає комісія запрошують присісти за стіл та дають бланк заяви і зразок заповнення, поводяться ввічливо. Кому потрібна консультація – будь ласка. Без перебільшень, сервіс як у дорогому ресторані, хоча сама форма чимось нагадує день виборів.
Попри те, що у залі є чимало людей, сам процес організований так, що черг немає. Круглий стіл доволі великий, де вистачить місця усім охочим. За іншим столом навпроти сидить приймальна комісія. Переважно, симпатичні дівчата – студентки Львівського університету МВС та інші дівчата й хлопці, які добровільно зголосилися допомогти.
Після заповнення анкети підходжу до працівниці приймальної комісії, яка уточнює нечітко написані анкетні дані та реєструє бланк.
«Якщо виникнуть додаткові питання, звертайтеся, будь-ласка, на нашу гарячу лінію за телефоном 032 258 6 222», – вручає інформаційну листівку із описом вакансії та вимогами до працівника.
І все ж, попри досить добре організовану приймальну комісію більшість охочих стати патрульними поліцейськими надсилають заяви електронною поштою, не виходячи з дому чи офісу. Її, до речі, можна заповнити тут.
Серед охочих кандидатів у патрульну поліцію, зі слів волонтерів, що стоять при вході, приблизно половина дівчат. На виході вирішую поговорити із кількома людьми, які вже написали заяви.
28-річна Марічка має дві освіти – середню спеціальну та вищу економічну. Каже, що вирішила йти в нову поліцію, бо вірить, що може щось змінити на краще. Для того, щоб написати заяву спеціально приїхала до Львова із Куликова. Дізналася про початок набору від знайомого із Києва.
Підходжу до чоловіка у чорному діловому костюмі, який теж щойно вийшов із залу. 34-річний Андрій зі Львова зараз безробітний. До цього понад 10 років працював у банківській сфері, має відповідну вищу освіту. Каже, що зараз із банками в країні складно, за останній час анулювали близько 50 банків. Мріє зробити кар’єру в поліції.
Прошу виділити те, що найбільше мотивувало написати заяву. «Хочу спробувати щось нове. Крім того, тут добра зарплата і це державна служба». Чи не складно, питаю, буде здати фізичну підготовку, адже треба підтягнутися на турніку 12 разів на п’ятірку? Каже, що до липня ще є час, буде тренуватися.
Інша кандидатка Марія, яка тільки-но йде заповнювати заяву, жартома говорить, що її сюди привела мрія життя. Уже серйозніше каже, що прийшла, бо це державна робота.
«Тут так ввічливо ставляться, організовано все на найвищому рівні. Треба з чогось розпочинати зміни в нашій країні. Мені така професія до вподоби. Якщо будуть створені добрі умови, то я виконуватиму все, що від мене залежатиме», – розповів 26-річний Віталій, який закінчив факультет організації і регулювання дорожнього руху. За спеціальністю не працював, але впевнений, що такі знання йому знадобляться саме зараз.
Віталій спеціально приїхав зі Львівської області, щоб написати заяву на роботу в поліції. Каже, що для нього не так важлива зарплата, як можливість себе реалізувати та показати з кращої сторони.
Відбір кандидатів складатиметься із 9 етапів. Перший – подання анкет – триватиме до 13 травня. Далі буде перевірка загального рівня знань, фізична підготовка, навчання, співбесіди, іспити.
Читайте наступний блог автора про тестування загального рівня знань.