Стаття екс-голови ДПС про Bitcoin увійшла до найпопулярніших на відомому фінансовому сайті

17:14, 19 березня 2021

Публікація екс-голови Державної податкової служби Сергія Верланова про українську енергетичну кризу та Bitcoin увійшла в число найбільш прочитаних матеріалів на фінансовому сайті Seeking Alpha минулого тижня.

Опублікована 10 березня стаття піднялась до сьомого місця за популярністю на сайті та залишалася там упродовж 11 березня. Вона отримала 67 коментарів читачів і стала однією з найбільш коментованих статей в березні, інформує 24 канал.

«Новому автору вкрай рідко вдається залучити таку кількість переглядів. Я думаю, що поєднання популярної теми, нового підходу до неї і досвіду [Верланова] знайшло відгук у нашій аудиторії», – зазначив старший редактор відділу аналітики Seeking Alpha Річард Лаліч.

Сергій Верланов у статті проаналізував плани України щодо використання ядерної енергетики для видобування Bitcoin.

Він пояснив, що в міру зростання ціни Bitcoin все більше гравців приєднуються до екосистеми видобування криптовалют, щоб задовольнити зростаючий попит. Згідно з даними Кембриджського індексу споживання електроенергії Bitcoin, видобування цієї криптовалюти наразі займає 15,45 ГВт потужності по всьому світу, минулого року цей показник становив 7,5 ГВт.

Український Енергоатом в січні зробив перший крок до створення великих центрів з обробки даних та видобування криптовалют. Він має потужність 13,8 ГВт і потенційно може використовувати 2 ГВт для видобування Bitcoin. На думку Верланова, це зробило би Україну другою за величиною державою-видобувачем криптовалют у світі після Китаю.

Однак, плани про видобування криптовалют зазнали серйозних втрат у лютому, відзначає політик. Через спірні зміни в політиці уряду Україна в лютому зіткнулася з гострою нестачею енергії та була змушена почати імпортувати електроенергію з Росії.

Зазначимо, що Seeking Alpha надає щоденні новини та аналітику інвесторам, які торгують на фінансових ринках у США. За даними компанії SimilarWeb, що займається веб-аналітикою, в лютому 36,8 млн відвідувань. Він посідає 5 місце серед найпопулярніших веб-сайтів у світі в категорії «Фінанси». Наприклад, The Wall Street Journal мав 70,1 млн відвідувачів в лютому, Financial Times – 29,9 млн, а The Economist – 12 млн.