Статус учасника бойових дій отримали вже понад 22 тис. бійців АТО

12:16, 24 березня 2015

Статус учасника бойових дій в Україні вже отримали 22 тис. 322 особии, у тому числі 11 тис. 753 військовослужбовці і співробітники армії, повідомив представник департаменту соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України Сергій Кучеренко.

«На сьогодні міжвідомча комісія, яка діє при Держслужбі у справах ветеранів війни та учасників АТО, встановила статус учасника бойових дій 22 тис. 322 особам. У тому числі 11 тис. 753 – це військовослужбовці і співробітники ЗСУ», – повідомив він на брифінгу у вівторок у Києві, інформує «Інтерфакс-Україна».

Кучеренко нагадав, що для спрощення надання статусу бойових дій в лютому уряд надав право Міноборони та іншим силовим відомствам самим надавати такий статус особам, які брали участь у АТО.

Міжвідомча комісія розглядатиме спірні питання, визначатиме статус учасника бойових дій для осіб, які прямували в зону АТО за рішенням керівників підприємств, установ.

Він також озвучив перелік документів, необхідних для отримання такого статусу: довідка-витяг з наказу командира військової частини про направлення особи в АТО, наказ про прибуття для виконання бойових завдань, довідка, отримана після закінчення виконання бойових дій, довідка з антитерористичного центру про те, що особа покинула зону АТО, наказ командира про прибуття особи в пункт постійної дислокації, ксерокопія першої сторінки паспорта та фото.

«Зараз система буде спрощена… раніше цей пакет документів розглядали і погоджували різні відомства, зараз же все робитиме Міноборони. Військовослужбовцям та працівникам ЗСУ посвідчення видаватимуть кадрові органи, а особам, звільненим з військової служби – обласні комісаріати», – зазначив він.

Як повідомляв ZAXID.NET, 19 березня президент України Петро Порошенко вніс низку змін у соціальний захист бійців АТО. Зокрема, Затверджені президентом зміни передбачають психологічну реабілітацію демобілізованих, прискорення надання їм статусу учасника бойових дій, розмежування статусу «учасник бойових дій» і «учасник війни» та низку інших нововведень.