Ставки оренди землі у Луцьку можуть частково знизити

12:02, 12 червня 2009

Нові ставки оренди землі у Луцьку обговорили під час круглого столу в міській раді. Такий захід, передбачений законодавством за будь-яких регуляторних змін, відбувся за місяць після оприлюднення проекту рішення міськради "Про впорядкування ставок оренди землі у місті Луцьку". Цей проект передбачає зміни орендних ставок землі у Луцьку і від початку викликав бурхливе його обговорення у підприємницьких колах міста. Поштовхом до прийняття нових ставок був Закон України "Про оренду землі", ст.21 якого передбачає, що ставка оренди землі не може бути нижчою за 3% її нормативно-грошової оцінки, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі Луцької міської ради.

Одначе, як розповіла начальник земельного управління департаменту містобудування Тетяна Лихограй, протягом місяця, коли можна було подавати пропозиції щодо змін у проект рішення, їх надійшло лишень дві. Земельне управління, як розробник схеми нових ставок, отримало пропозиції департаменту підприємництва та учасника антикризового комітету Луцька Анатолія Носалюка.

Узгоджений проект змін передбачає, що, приміром, земля під міськими ринками орендуватиметься зі ставкою 3% (нинішні ж ставки оренди для луцьких ринків, як повідомили у Держкомземі, - 4,5-4,7 %). Лише під автомобільними ринками земля орендуватиметься зі ставкою 6%.

Ще одним нововведенням, як свідчить проект рішення, може стати зміна оренди комунальної землі під літніми павільйонами. Коли зараз орендарі платили 6% оцінкової вартості, то в разі прийняття пропонованого рішення платитимуть: у літню пору - 11%, у зимову - 3%, що в середньому становить 5,5%.

Найвищими ставки оренди землі (12%), як написано в проекті рішення, можуть стати для грального бізнесу, казино та нічних закладів.

Пропоновані зміни викликали претензії підприємців. Адже чинні ставки оренди землі у Луцьку, затверджені міськрадою 2003 року у частині випадків передбачали ставку, меншу ніж 3%. А відтак фінансовий тягар для частини луцьких підприємств, які платили 1, 1,5 чи 2%, стане більшим. У зв’язку з цим голова об’єднання луцьких підприємців "Крок" Ігор Алєксєєв навіть озвучив звернення підприємців до влади з проханням не змінювати ставки оренди.

Проте, як зазначила юрист Луцької міської ради, завідувач договірного сектору юридичного управління Наталія Юрченко, не виконати норми закону про збільшення мінімальної ставки оренди землі до 3% влада Луцька не має права.

Стосовно ж шляхів виходу зі скрутної ситуації луцьких підприємств, то, як розповіла головуюча під час круглого столу перший заступник міського голови Лариса Соколовська, і антикризовим комітетом, і міською владою розглядається можливість запровадження понижуючого коефіцієнту для оціночної вартості землі.

Відтак учасники круглого столу домовилися врахувати у проект обговорюваного рішення всі конструктивні пропозиції, озвучені на засіданні. Також на вимогу депутата Луцької міської ради Юрія Довгуна та виконавчого директора Асоціації захисту прав малого та середнього бізнесу "Бізнес-Волинь" Ігоря Дильова підготувати докладнішу "економіку питання". Іншими словами, виникла потреба порівняти "того, що є" і "того, що буде" для кожного з видів бізнесу після зміни орендних ставок.