Ставлення до переселенців залежить від активності бойових дій на сході

16:45, 20 березня 2015

Чим активніша фаза бойових дій на сході країни, тим гірше ставляться жителі інших регіонів до переселенців. Такими є дані соціологічного дослідження, що впродовж трьох місяців проводила у п’яти містах України ГО «Крим SOS».

З результатів дослідження випливає, що чим спокійніша ситуація у зоні АТО, тим краще ставляться українці до переселенців. Хоча в загальному люди ставляться до переселенців добре або нейтрально.

«До перших переселенців з Криму люди ставились дуже добре. А от до наступної хвилі переселенців з Донбасу вже агресивно. Люди почали переживати, що переселенці забиратимуть у них роботу та соціальні блага», - розповів координатор ГО «Крим SOS» Алім Алієв.

Також він зауважив, що до переселенців-ромів українці ставляться різко негативно. Часто після виїзду зі своїх міст, ромам доводилось ночувати у палатках, на вокзалах та в авто, оскільки люди не хотіли їм допомагати.

«Були зафіксовані випадки, коли соцслужби відмовляли їм у допомозі та не хотіли реєструвати», - додав активіст.

Водночас до дітей-переселенців і діти, і дорослі ставляться однаково добре. Багатьом допомагають без черги влаштовуватись у дитсадки та у школи. Також Алієв наголосив, що львів’яни не дискредитують переселенців за релігійними чи мовними ознаками.

Дослідження проводилось з 16 січня по 7 березня у п’ятьох містах - Києві, Харкові, Херсоні, Вінниці та Львові. Впродовж трьох місяців дослідники опитали 900 людей та моніторили ставлення 70 ЗМІ до вимушених переселенців.