Столичне «Євробачення»

Чому організатори пісенного конкурсу обрали саме Київ?

14:14, 12 вересня 2016

У п’ятницю, 9 вересня стало відомо, що пісенний конкурс «Євробачення-2017» прийматиме Київ. Тривала інтрига відбору нарешті завершилась, але розмови про правильність чи неправильність такого рішення досі жваво обговорюються і у ЗМІ, і у соцмережах.

Нічого дивного, адже рішення приймалося довго, його оголошення відкладалось декілька разів, що додатково напружило ситуацію із вибором. Мери та очільники обласних адміністрацій Києва, Одеси та Дніпра робили численні гострі заяви. Не обійшлося без обурення з боку Бориса Філатова та Міхеїла Саакашвілі після того, як оголосили переможця.

«Миші плакали, кололися, але продовжували жерти кактус. Так коротко можна охарактеризувати поведінку столичних діячів, які влаштували фарс з п'ятиразовим оголошенням міста-переможця, але, при цьому, з самого початку розуміли, що ніколи не віддадуть фінпотоки і підряди обласним центрам. Фу. А за Одесу-маму прикро. Ганьба і профанація», - написав мер Дніпра у своєму Facebook.

«Одесу залишили без Євробачення. Я люблю Київ, але мова не про мою рідну столицю, а про те, що це рішення - ще один приклад договірняків, брехні в очі і повної відсутності державного мислення. Всі ілюзії вже розвіялись і впевнений, що для будівництва Української держави потрібні нові підходи і інші люди. Ну що ж, будемо працювати в цьому напрямку», - відреагував голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі.

Нагадаємо, за Київ віддали 19 голосів, 2 голоси були за Одесу і 1 голосувальник утримався.

ZAXID.NET зібрав основні фактори, якими керувався оргкомітет, а також те, що запропонували йому міста-претенденти.

Що вимагає Європейська мовна спілка?

Європейська мовна спілка висуває до міста-господаря конкурсу певні вимоги. Серед них основними є:

- Арена. Вона має бути критим приміщенням та вміщати не менше 7 тис глядачів (стоячі і сидячі місця), а бажано - до 10 тис.

«Євробачення-2016» у центрі Стокгольма

- Готелі мають бути певного рівня з різною ціновою політикою та зручним розташуванням (щоб було комфортно добиратися і до місця проведення, і до центру міста). При цьому офіційний туристичний агент конкурсу повинен мати можливість забронювати не менше 2 тис. номерів. Щонайменше 1 тис кімнат у готелях, що розташовані поряд з ареною, мають бути доступними для усіх делегацій учасників упродовж усього періоду проведення «Євробачення». Приблизно стільки ж номерів мають бути готові для акредитованої преси.

- Міжнародний пресцентр має бути готовим для роботи не менше ніж 1550 журналістів.

- Транспортний інфраструктура. А саме - міжнародний аеропорт, наявність регулярного транспортного сполучення між аеропортом і містом, включаючи готелі; зручне транспортне сполучення в межах міста, зокрема між готелями і ареною, готелями і центром міста. Також місто має організувати шат тли між головними локаціями конкурсу.

- Високий рівень безпеки.

- Можливість проведення супутніх заходів: офіційних прийомів, pre-party, after-party тощо.

- Соціально програма, яка передбачає культурно-екскурсійні заходи.

- Брендбук міста.

Де відбудеться конкурс?

«Євробачення-2017» відбудеться у київському Міжнародному виставковому центрі. Він є найбільшою виставковою спорудою України. Три павільйони центру мають загальну площу 58 тис м2. Висота залів (від підлоги до ферм стелі)  - від 25 м (у центрі) до 8 м (у бічних залах).

Міжнародний виставковий центр у Києві

У комплексі є конгрес-хол та 14 стаціонарних конференц-залів місткістю від 90 до 600 місць, кафе та ресторани швидкого харчування, гардероби і туалети, система кондиціонування повітря.

При проведенні конкурсу зал має вмістити 12-14 тис. глядачів.

Комплекс розташований поблизу станції метро «Лівобережна», та має зручне гарне сполучення з аеропортом «Бориспіль» та залізничним вокзалом. Поблизу знаходяться готелі «Турист», «Адрія», «Славутич», «Братислава» тощо.

​Одним із важливих завдань міста є  налагодити транспортного сполучення між правим та лівим берегом. «Розгрузити Дніпровський міст, тим самим поєднати приємне з корисним можна, запровадивши річкові трамваї, які потім залишаться для Києва назавжди», – заявив міністр культури Євген Нищук.

Міжнародний виставковий центр у Києві

Що пропонували міста-претенденти?

Київ пообіцяв надати для проведення «Євробачення-2017» 200 млн грн. на підготовку арени, ландшафтів, всіх локацій, а також ще 1 млрд грн. для підготовку всієї інфраструктури.

Одеса планувала інвестувати 150 млн грн. на безпосереднє проведення шоу, на покриття арени – 300 млн грн та на інфраструктуру – 1 млрд грн.

Стадіон «Чорноморець» в Одесі

Дніпро пропонував  виділити майже 1,4 млрд гривень на проведення конкурсу в цьому місті.

Загалом на проведення «Євробачення-2017» влада готова виділити 1,2 млрд грн (45 млн доларів).

Щодо локацій, то Дніпро пропонував стадіон «Метеор», який вміщає  9.5 тис. глядачів. Мультиспортивний комплекс раніше був домашньою ареною футбольного клубу «Дніпро». Заявка включала повну реконструкцію комплексу.

Одеса запропонувала стадіон «Чорноморець» місткістю у 35 тис. місць Футбольний стадіон, реконструкція якого була проведена в 2011 році, згідно із заявкою, мав бути обладнаний тентовою конструкцією.

Крім того Одеса може похвалитись великим готельним фондом. У місті заявляли про 240 об'єктів, куди можна заселити гостей конкурсу.

Чому програли Дніпро та Одеса?

Дніпро поступилося Києву головним чином через брак готелів. Натомість проблемою Одеси – стала невідремонтована злітна смуга місцевого аеропорту, заявив міністр культури Євген Нищук.

Також він зазначив, що у Дніпрі є проблеми із ареною «Метеор». Хоча, на думку міністра, Дніпро міг би встигнути її розв’язати, а от готелі стали непереборною перешкодою на шляху міста до «Євробачення».

Проект реконструкції стадіону «Метеор» у Дніпрі

Також, за його словами, вагомим фактором у виборі переможця стало питання безпеки. Оргкомітет вирішив, що Одеса занадто близько знаходиться до невизнаного Придністров’я, а Дніпро - до лінії зіткнення на фронті.

Чому не Львів?

Нагадаємо, що Львів також подавав заявку на проведення «Євробачення». Проте місто не потрапило до трійки фіналістів.

Переможниця «Євробачення-2004» львів'янка Руслана Лижичко прокоментувала вибір міст-фіналістів. «На перший погляд здавалося, що однозначними лідерами стануть Львів і Київ, але коли почалася обробка поданої інформації по заявках, ситуація змінилась і змінювалась протягом усієї наради», - написала співачка на своїй сторінці у Facebook.

Львів не потрапив до фінальної трійки

«Головним критерієм до вибору міста-господаря Євробачення однозначно стало питання фінансове – який бюджет місто готове надати для проведення найбільшого пісенного конкурсу Європи та світу?», - розповіла Руслана Лижичко.

За її словами, кількість грошей, які Львів готовий інвестували в проведення Євробачення 2017 була у 8-12 разів менше, ніж у його найближчих конкурентів.

Прокоментував ситуацію із «Євробаченням» у Львові і міністр культури. «Всі говорили спочатку, що Львів повинен приймати. Це дійсно європейське містечко, але місце локації є проблемним. Але це дає можливість зараз знайти інвесторів і у Львові, і побудувати цікаву концертну арену, яка вміщала би так багато людей», - сказав Нищук.

Нагадаємо, що дати проведення конкурсу в 2017 році уже відомі. Півфінали відбудуться 9 та 11 травня, фінал - 13 травня.