«Сторожову заставу» пропонують змінити для міжнародного кінопрокату

Іноземні глядачі можуть сплутати давню Україну з Росією

14:31, 2 листопада 2017

Фільм «Сторожова застава» зібрав за три тижні у прокаті 16,3 млн грн. За цей час фільм переглянули 232 тисячі глядачів. Про це йдеться на сторінці картини у Facebook.

Вже за перший вікенд фільм, за даними Держкіно, зібрав 8,18 млн грн, що стало рекордом прем'єрних зборів для українського кіно.

Нагадаємо, що бюджет картини - 40 млн грн, а Держкіно вклало понад 18 млн грн.

Попри очевидний касовий та глядацький успіх деякі глядачі звернулись до голови Держкіно Пилипа Іллєнка із пропозицією перезняти фільм. Відкритий лист до чиновника оприлюднено у Facebook. Насамперед у ньому йдеться про те, що у світовому прокаті (а права на фільм уже придбали Білорусь, Казахстан, Франція, Бельгія, Китай, Індія, В’єтнам та Японія) стрічка стане історією про Росію, а не про Україну.

«Адже в більшості мов світу слово “Русь” перекладається як “Росія” і буде втрачено головну ідею Володимира Рутківського, що Ілько Муровець, Олешко Попович і Добриня Микитович – українські, а не російські герої», - йдеться у листі.

«Під час прокату стрічки в Україні саме українська мова нагадує глядачам, що фільм – про давню історію України. А що свідчитиме про це іноземцям?», - тривожаться глядачі.

Автори листа пропонують внести деякі зміни до версії фільму, прокат якої відбудеться за кордоном. Зокрема, глядачі висловлювали такі ідеї: - Додати на початку фільму епізод, - Показати сучасний герб України та старовинні монети із тризубом. - Головний герой в минулому розповідає звідки з'явився, він має сказати, що він України. - Додати в одяг головного героя футболку, стрічку на наплічник, або брелок з символікою України.

«Для фільму обрали дуже гарний слоган: “Захисти минуле заради майбутнього. Тож ми закликаємо Державне агентство України з питань кіно заради майбутнього України поборотися за її минуле на світовій арені і донести до іноземного глядача “Сторожової застави” посил Володимира Рутківського: “Україна – спадкоємиця Київської Русі”», - підсумовують автори листа. Наразі триває збір підписів.

Щоправда, як технічно мали би вноситися зміни в уже готовий фільм вони не повідомляють. Ніяк не коментують звернення і автори фільму.

До слова, на одному з російських сайтів «Сторожову заставу» анонсують так: «Здесь школьник увидел всё, что способствовало зарождению великого государства. Он встретил трёх знаменитых богатырей - Илью Муромца, Добрыню Никитича и Алёшу Поповича, которые практически всё время сражаются за независимость и самостоятельность Руси. Дело в том, половецкие захватчики постоянно совершают набеги на русский народ….».