Мешканці гуртожитку зі Стрия приїхали 13 серпня до Львова пікетувати відразу два суди – обласний господарський та адміністративний. Там сьогодні розглядали справи про законність приватизації їхнього будинку підприємством «Стрийбуд». Мешканці стверджують – фірма отримала їхні помешкання у власність без їхньої згоди, а тепер вони можуть залишитись без житла.
Петро Мідик разом з дружиною та сином вже 24 роки проживає в однокімнатній квартирі. Колишнього працівника «Стрийбуду» звільнили 8 років тому, а у чергу на квартиру так і не поставили, відтак родина залишилась у гуртожитку. У 2005 році він і ще кількасот мешканців гуртожитку дізнались, що їх будинок приватизував «Стрийбуд».
«Пан Лобойко приватизував будинок з людьми, які практично усі працювали на фірмі «Стрийбуд», і приватизував без згоди людей», – пояснив голова об'єднання мешканців Петро Мідик.
Люди кинулись у різні судові інстанції із проханням повернути їхнє житло у державну власність, бо приватизацію провели з порушеннями.
«Наказ Фонду держмайна, який передбачав приватизацію вказаного гуртожитку, мусив міститити посилання на перелік майна, яке підлягає передачі у статутний фонд. Сам перелік існує, однак наказу, який би затверджував цей перелік, не існує», – пояснив начальник відділу представництва громадян та держави у судах прокуратури Львова Юрій Макогон.
Суд визнав: будівельна фірма приватизувала гуртожиток незаконно. Проте рішення так і не виконали.
«Коли мав відбуватися процес передачі гуртожитку на баланс міста, цього ніхто не зробив. «Стрийбуд» не готував цих документів, міська рада не вимагала, фонд держмайна теж спостерігав тихенько», – каже мешканка гуртожитку на вул. Січових Стрільців Юлія Бецко.
У Стрию пояснюють, що міська рада не могла прийняти будинок у комунальну вартість бо не мала на те законних підстав. Відтак «Стрийбуд» рішення суду оскаржив і залишив будинок у своїй власності. А цьогоріч власник почав вимагати від мешканців укласти з ним договір оренди, інакше – виселення у судовому порядку.
«Для того, щоб люди підписували ті договори, неодноразово виключалося теплопостачання, тобто люди ставилися в такі умови, щоб вони зрозуміли, що без «Стрийбуду» вони нікуди не дінуться», - каже мешканець Василь Мазур.
У «Стрийбуді» запевнили: мешканцям гуртожитку ніхто не погрожує. А вимагати укладення договору оренди– законне право фірми:«Згідноз чинним законодавством,оскільки це наша власність,власність акціонерного товариства, для того, щоб людина жила на законних підставах, вона повинна укласти угоду про найм житла. Це юридичний термін,ми нічого там не вимагаємо», – пояснив голова правління «Стрийбуду» Петро Лобойко.
Стрияни готові боротися за свій будинок, бо переконані, інакше їх просто виживуть звідти, як це зробили у Стрию з мешканцями будинку, що поряд.
Нагадаємо, 8 років тому мешканці будинку на вулиці Січових Стрільців дізналися, що їхній будинок приватизувала фірма «Стрийбуд». Стрийський міжрайонний прокурор вніс позов до господарського суду Львівської області з вимогою витребувати на користь держави із незаконного володіння ПАТ «Будівельно-монтажна фірма «Стрийбуд» вказаний гуртожиток вартістю понад 8,8 млн грн.
Дивіться детальніше о 21.00 у "Головних новинах Львова" на 24 каналі.