Студенти Львівського національного аграрного університету виступають за приєднання міста Дубляни Жовківського району до Львівської об’єднаної територіальної громади. З цього приводу студентські спілки звернулися до прем’єр-міністра України, міністра розвитку громад та територій, голови Львівської ОДА та міського голови Львова.
Студенти зазначають, що місто Дубляни має завдячувати у розвитку Львівському національному аграрному університету, у якому працюють понад 850 працівників та навчаються понад 4 тис. студентів. Тому просять врахувати думку університетуської спільноти при проведенні реформи децентралізації.
«Студентство Львівського національного аграрного університету підтримує приєднання міста Дубляни до Львівської об'єднаної територіальної громади», – сказано у зверненні, яке оприлюднила прес-служба ЛМР.
Свою позицію студенти аргументують тим, що Дубляни територіально дуже близько розміщені до Львова, де працює більшість мешканців й отримують там послуги – у лікарнях, ЦНАПах. Окрім того, на думку студентів, приєднання до Львівської ОТГ вирішить проблему з громадським транспортом для місцевих мешканців.
«На думку студентської спільноти, приєднання Дублян до Львівської ОТГ буде мати виключно позитивні наслідки, допоможе вирішити низку поточних проблем, забезпечить перспективний розвиток міста Дубляни та університетського студентського містечка, зокрема», – сказано у зверненні, яке підписали керівники двох студентських спілок аграрного університету.
Місто Дубляни Жовківського району розміщене впритул до Львова, там проживає близько 10 тис. мешканців. Місто відоме здебільшого завдяки тому, що там розміщений Львівський національний аграрний університет.
Як повідомляв ZAXID.NET, загалом Львівська мерія пропонує створити агломерацію з 20 сусідніми містами і селами. Ціла низка неселених пунктів вже висловили готовність увійти у Львівську ОТГ. Колишній міський голова Львова та екс-міністр регіонального розвитку та будівництва Василь Куйбіда вважає, що у процесі адміністративно-територіальної реформи у Львова є два шляхи, кожен з яких передбачає об’єднання обласного центру із навколишніми населеними пунктами. Перший сценарій – утворення львівської агломерації, другий – створення об’єднаної територіальної громади.