Сьогодні, 10 червня, студенти Львівської державної академії вийшли на акцію протесту проти приєднання академії до Львівського національного університету імені Івана Франка. На мітинг біля ЛДФА зібралось близько 500 студентів.
Майже годину під стінами ЛДФА студенти виголошували промови проти приєднання до ЛНУ та обурювались, що в Міносвіти не порадились із ними перед прийняттям розпорядження про реорганізацію академії. Далі колона студентів пішла по колу по вул. Коперніка від перехрестя із просп. Свободи до палацу Потоцьких.
Як пояснила ZAXID.NET викладач ЛДФА та голова профспілки студентів академії Деніза Долбнєва, найбільше студенти обурились, бо не знають, відколи починається об'єднання з університетом, куди їм приходити на початку навчального року і чи матимуть якусь вагу в майбутньому дипломні роботи, які зараз захищають випускники.
«Найгірше, що нам ніхто не роз'яснив покроково, що буде відбуватись далі, як будуть формуватись групи. В розпорядженні уряду сказано, що ми будемо окремим структурним підрозділом, проте не уточнено, чи це буде факультет, кафедра, чи щось інше. Міносвіти не повідомило нас, скільки навчальних місць зберігається, скільки буде в наступному році бюджтників. Випускники бакалаврату не знають, до яких іспитів їм готуватись для вступу на магістратуру», -обурилась Деніза Долбнєва.
За словами викладачки, сьогоднішню акцію протесту вирішили провести біля академії, аби показати, що студенти ЛДФА можуть обороняти «власний дім». Якщо ж на цю акцію протесту не звернуть уваги високопосадовці, то наступного разу, запевнила вона, студенти вийдуть пікетувати Львівську ОДА.
«Ми надіслали багато листів і президентові, і до Верховної Ради, і в уряд. Наразі нам відповіли тільки про отримання листа та про те, що його розглядатимуть. Однак ми від свого не відступимо, тому продовжуватимемо акції непокори і далі», - заявила Деніза Долбнєва.
Нагадаємо, 4 червня студенти, їхні батьки та викладачі ЛДФА опублікували на офіційному сайті академії сім звернень до високопосадовців з вимогою не приєднувати фінансову академію до Львівського національного університету. Викладачі академії заявили, що готові не тільки до страйків та протестів, а й до голодування.
До слова, професорсько-викладацький склад академії у своєму зверненні пов'язує рішення про реорганізацію із затриманням на хабарі у 2 тис. доларів колишнього ректора Петра Буряка. Під час обшуків у нього вилучили готівки на загальну суму близько ₴2 млн і кілька кілограмів золотих виробів. Проте це не перешкодило колективу ЛДФА наступного дня переобрати 65-річного Петра Буряка на посаду ректора.
19 березня Петро Буряк вийшов на волю, сплативши ₴97,5 тис. застави. Через кілька днів Петро Буряк написав заяву на звільнення за власним бажанням і міністр освіти Сергій Квіт задовольнив її.
Справу ректора-хабарника розглядає Галицький районний суд Львова під головуванням судді Наталії Зубачик, однак на відкрите судове засідання, яке мало відбутися 3 червня, Петро Буряк не з’явився. Його адвокат відмовився пояснити ZAXID.NET причини неявки свого клієнта до суду.