Студенти Львова нейтральні або байдужі до політики

15:30, 28 грудня 2009

Серед основних причин пасивності молоді є розчарованість у суспільно-політичному житті (23,8%), на друге місце молодь ставить неможливість що-небудь змінити в суспільно-політичному житті (15,5%). Такий результат опитування «Молодь у соціально-політичному житті», яке проходило з 19 жовтня по 21 листопада, що провели активісти руху «Студент за студента» за підтримки Львівської облдержадміністрації. У цей час опитали 400 осіб, мешканців Львова, методом поквартирного опитування. Похибка становить 5%.

Про це 28 грудня на прес-конференції повідомила координатор проекту Ганна Заремба.

За цим опитуванням, загалом молодь нейтрально ставить до загальнодержавних владних структур. Переважає нейтральне ставлення до політичних діячів, але до Віктора Януковича і Петра Симоненка простежується скоріше негативне ставлення.

«Серед молоді простежується невизначений стан щодо підтримки діяльності загальнодержавних владних структур. Така ж ситуація щодо підтримки загальнодержавних політичних діячів. На думку опитаної молоді, вони швидше не впливають на діяльність політиків ти чиновників», - зазначила Ганна Заремба.

Найбільше опитаної молоді підтримує націоналістичні і ліберально-демократичні політичні ідеології, найменше – неофашистські та комуністичні, хоч поінформованість з усіх програм у них часткова.

Загалом молодь підтримує всі громадські організації, але найбільшу підтримку мають студентські (цілком підтримують 50,3% опитаних) і культурно-мистецькі (цілком підтримують 46,4%) громадські організації. Найменшою підтримкою користуються політичні ГО (цілком підтримують 10,6%).

«Опираючись на результати дослідження можна сказати, що молодь Львівщини не буде виїжджати на майдан, як це було 2004 року», - додав голова ради руху «Студент за студента» Назар Драла.