Студенти в Тернополі протестували проти оплати 140 грн за консультацію

08:55, 26 грудня 2012

22 грудня вчена рада Тернопільського національного економічного університету прийняла рішення про те, що за додаткову консультацію для складання академзаборгованості студенти мають платити 140 гривень. Учора, 25 грудня, близько 200 студентів Тернопільського національного економічного університету протестували під головним корпусом вишу проти цього рішення.

Виконувач обов’язків ректора ТНЕУ Андрій Крисоватий вийшов поспілкуватися зі студентами. Він пояснив, що цього року є близько 400 студентів (у минулі роки такої кількості не було), яких не допускають до складання сесії. Такі результати показав моніторинг успішності студентів, що провела  лабораторія з якості освітніх послуг університету. Вона була створена у ТНЕУ місяць тому.

Рішення вченої ради дає можливість допомогти студентам, які мають багато заборгованостей.

"Адже за три і більше нездачі студента треба відрахувати. Ми пішли назустріч студентам, у яких саме така ситуація. Ми даємо їм можливість перескладати однин із трьох “недопусків” і тоді молоді люди мають право складати сесію. Саме це студенти й сприйняли як додаткове вимагання грошей від них у сумі 140 гривень. Хоча насправді ніхто за перездачу гроші не бере. Беруть за додаткову консультацію. Але студент має право іти на консультацію або залишити за собою академзаборгованість і пізніше безплатно ліквідувати її", – зазначив виконувач обов’язків ректора ТНЕУ Андрій Крисоватий.

«140 гривень – це калькуляція вартості надання послуг за дві години. Отримані за консультації кошти будуть використані на закупівлю нових комп’ютерів, іншого обладнання та створення для студентів більш комфортних умов навчання», – додав Андрій Крисоватий.

Студенти Тернопільського національного економічного університету вважають, що ця ситуація схожа на узаконення хабарів. Є й інша версія – цей хід адміністрація вишу придумала для того, щоб зменшити кількість студентів, які мають стипендію. При коментуванні цієї  теми називати прізвища студенти не хочуть. Вони бояться, що їх за це можуть відрахувати.

«Інформація про це розповсюдилася тільки в понеділок. Зараз студенти бігають, останній заліковий тиждень… Якщо не скласти усі іспити до завершення семестру, втрачаєш стипендію. Окрім цього, перездати можна тільки на трійку, тобто на 60 балів. За свої гроші і тільки на 60 балів! Відповідно навіть якщо пересклав, усе одно втрачаєш стипендію. Наскільки я знаю, перездача буде безкоштовна, коли ми вже здамо сесію. Тоді вже не треба буде платити. А до сесії треба платити. Як це зрозуміти?! Це взагалі не правомірно. Це зроблено для того, щоб або зрізати стипендії, або просто познущатися зі студентів. Як для мене – це як узаконення хабарів. Ми сподівалися, що страйк щось дасть і відмінять рішення. Я бачу, що нічого не дав. За роки мого навчання в університеті такого не було», – каже Марія, студентка п’ятого курсу. 

За словами Андрія Крисоватого, адміністрація університету, можливо, мала доопрацювати це питання – треба було донести інформацію до студентів заздалегідь. На його думку, якщо би не було інформаційного вакууму щодо цієї теми, студенти не страйкували би. Виконувач обов’язків ректора сподівається, що студенти, які беруть участь у засіданнях вченої ради теж допоможуть роз’яснити цю ситуацію.