Створений за підтримки України фільм увійшов до шорт-листа «Оскара»

На здобуття кінопремії «Розфарбованого птаха» подала Чехія

04:47, 17 грудня 2019

У Лос-Анджелосі оголосили шорт-лист «Оскара» у категорії «Найкращий міжнародний фільм». До нього увійшли десять картин. Серед них фільм «Розфарбований птах» чеського режисера Вацлава Маргула, створений у копродукції з Україною (розмір державної підтримки — 9 млн 588 тис. грн, загальна вартість виробництва фільму — 173,6 млн грн).

Це чорно-біла стрічка, яка розповідає про єврейського хлопчика, якого батьки відправили до села, щоб врятувати від нацистів під час Другої світової війни. Фільм знятий за скандальним романом польсько-американського письменника Єжи Косинського. Картина брала участь в основному конкурсі Венеціанського кінофестивалю. Фільм на кінопремію висунула Чехія.

Україна висунула на «Оскар» картину Нарімана Алієва «Додому». На жаль, фільм припинив участь в оскарівських перегонах.

Також у шорт-лист увійшли фільми іспанського режисера Педро Альмодовара «Біль і слава», «Паразити» Пон Джун-Хо від Південної Кореї, фільм «Правда та справедливість» естонського режисера Танела Тоому, «Країна меду» режисерів з Північної Македонії Тамари Котевської та Любомира Стефанова, сенегальська «Атлантика» Маті Діоп, яка здобула Гран-прі основного конкурсу Канн, французька картина «Знедолені» режисера Ладжа Лі, «Голобля» російського режисера Кантемира Балагова, угорський фільм «Ті, хто залишився» та «Боже тіло» польського режисера Яна Комаса.

Номінанти будуть оголошені 13 січня 2020 року. 92-я церемонія вручення премії «Оскар» пройде 9 лютого 2020 року в Лос-Анджелесі.

Нагадаємо, що «Розфарбований птах» не перший фільм, до створення якого причетна Україна, який змагається за «Оскар» від іншої країни. У номінацію потрапляли «1001 рецепт закоханого кулінара» та «Схід-Захід». Проте фільм, який висувала Україна, ще жодного разу не потрапив у шорт-лист. Цього року фільм Нарімана Алієва розділив долю таких фестивальних хітів як колумбійський «Менос», грузинський фільм «А потім ми танцювали», який висунула Швеція, «Зрадник» італійського класика Марко Белоккіо тощо.