Створення ПРіБЮТ загрожує національній безпеці України, - нардеп

12:27, 2 червня 2009

Я вже понад рік говорю про те, що потрібно було створити широку коаліцію, яка б приймала закони, утворила б новий чи оновила б існуючий уряд і серйозно працювала для людей. Проте те, про що говорять зараз, має інший зміст. Про це в кулуарах Верховної Ради, коментуючи бажання Партії регіонів та БЮТ створити широку коаліцію, заявив голова парламентського Комітету з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко.

"Якщо партійні вожді дійсно виношують ідею переламати Конституцію через коліно, забрати у десятків мільйонів людей право обирати главу держави, протизаконно продовжити повноваження нинішнього парламенту ще на 1,5 чи 2 роки, таким планам потрібно серйозно протидіяти", - вважає народний депутат.

Гриценко закликав Януковича та Тимошенко одуматися і не створювати хунту. "Я категорично проти створення хунти, яка буде здійснювати кроки злодійкуватого характеру - відбирати у людей право обирати президента, красти собі додаткові повноваження. Це категорично неприйнятно", - зауважив народний депутат.

Голова Комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони повідомив, що депутати з тих фракцій, які мають намір об’єднатися в широку коаліцію, нічого не знають про наміри очільників їхніх політичних сил. На його думку, народні обранці ще не бачили змін до Конституції, підготованих БЮТ та ПР. "Добрі справи не ховають, їх роблять чесно і відкрито", - переконаний Гриценко.

Разом з тим народний депутат зазначив, що у випадку, коли буде створена широка коаліція, що обмежить права людей обирати главу держави та права депутатів голосувати так, яка наказує їм серце чи розум, а не партійний вождь з імперативним мандатом, БЮТ та Партія регіонів нарвуться на дуже сильну опозицію народу.

"Якщо спроби по обмеженню прав 46 мільйонів людей вони будуть реалізовані - це стане проблемою національної безпеки", - наголосив голова Комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони.

Гриценко також повідомив, що з планами про об’єднання в широку коаліцію може бути пов’язане відкладення розгляду у парламенті антикризових законопроектів та змін до бюджету.